Východniarske derby s lepším výsledkom pre Prešov

17. januára 2018 Off Od tjslaviaadministrator

V šlágri 2. kola nadstavbovej časti o 1.-4. miesto vyhrali v repríze finále volejbalisti VK Prievidza nad obhajcom titulu VKP Bystrina SPU Nitra 3:2 a upevnili si vedúcu pozíciu v tabuľke, na ktorej boli pred týmto duelom pred svojim súperom len o lopty. Nitra viedla 2:1 na sety, ale vicemajster priebeh otočili a zaznamenal 16. víťazstvo v sezóne. V minisérii medzi Prievidzou a Nitrou vedú Kohúti v tomto ročníku 2:1.

V ďalšom zápase elitnej skupiny vyhrali hráči VK MIRAD PU Prešov nad TJ Slávia Svidník hladko 3:0 a dostali sa v tabuľke pred svojho súpera. Prešov sa posunul na tretiu priečku, pretože má o jedno víťazstvo viac ako Svidník. Šiestimi esami sa blysol kapitán Šarišanov Martin Sopko st.

VK MIRAD PU Prešov – TJ Slávia Svidník 3:0 (15, 11, 17)

Rozhodovali: Niklová a Andrejčák, 400 divákov.

Prešov: Červeň 1, Feňo 0, M. Sopko st. 15, Macko 5, Rajduga 13, Hudák 5, libero T. Lampart. Tréner: J. Vlk.

Svidník: J. Hriňák 0, Lux 11, Majcher 3, Pietrzak 6, Ciupa 3, Matušovský 3, liberá S. Paňko a Kalužný (Ščerba 1, Suchanič 0, Oleárnik 0). Tréner: P. Tholt.

Najlepší hráč zápasu (MVP): Kamil Feňo (Prešov)

Prvý posviatočný domáci zápas v nadstavbovej časti volejbalovej extraligy mužov sa hráčom VK MIRAD PU Prešov vydaril. Po minulotýždňovom tesnom neúspechu v Prievidzi si v 2. kole pripísali 3 body za hladké víťazstvo 3:0 (15, 11, 17) nad TJ Slávia Svidník. Napriek rovnosti bodov (33) si Prešovčania s týmto súperom vymenili miesto v elitnej časti tabuľky. O vzostupe Prešova na 3. miesto rozhodol ukazovateľ počtu víťazstiev.

Vo farbách Svidníka nastúpil na svoj prvý zápas Juraj Kalužný, ktorého angažovali z prvoligového mužstva VO AC UNIZA Žilina len v priebehu týždňa. Prešovčanom opäť chýbal v zostave zranený smečiar Vlado Katona. Po absencii v Prievidzi si svoju úlohu na ihrisku zastal nahrávač Kamil Feňo. Stretnutia Prešova a Svidníka majú pravidelne iskrivú atmosféru, ale napriek očakávaniam fanúšikov oboch táborov sa na ihrisku východniarska dráma nekonala.

Úvodný set poznačilo množstvo chýb. Hlavne Svidníčania bojovali s vlastným servisom. Od prvej lopty mali domáci navrch. Náskok Prešova postupne narastal a zisk setu pomerom 25:15 len potvrdili chyby hostí na podaní i útoku. V druhom sete sa začalo omnoho vyrovnanejšie. Do stavu 8:7 sa zdalo, že hostia sa dostali na prevádzkovú teplotu, ale bohužiaľ. Opätovné chyby na servise i razantné útoky Michala Rajdugu hnali domácich k víťazstvu. Šnúra 11-tich bodov pri podaní Martina Sopka znamenala koniec druhého dejstva, v ktorom hostia stihli nazbierať len 11 bodov. Tréner Svidníka Peter Tholt sa snažil dohovoriť svojim zverencom počas prestávky. Na začiatku tretieho setu dokonca hostia prvýkrát v zápase viedli 4:5 a krok držali ešte do stavu 10:10. Ani kvalitný útok Marcela Luxa však nestačil na rozbehnutých Prešovčanov, ktorí za hojnej podpory z hľadiska vyhrali aj tretí set rozdielom 25:17.

Jaroslav Vlk, tréner Prešova: „Myslím si, že dnes sme proti obávanému Svidníku podali výborný koncentrovaný výkon. V podstate sme Svidník nepustili k vážnejšej zápletke. Jednoznačne sme dominovali vo všetkých herných činnostiach zápasu.“

Peter Tholt, tréner Svidníka: „My sme dnes nenašli hráča, ktorý by zodvihol bojovú zástavu. Veľmi sme sa vytrápili. Všetko sme veľmi silili. Nezaslúžili sme si pomyslieť na lepší výsledok. Aj také zápasy sú a verím, že sa to už v najbližšom zápase zlepší.“