Boj o bronz lepšie pre Prešov Sk:Po 0:1

10. apríla 2018 Off Od tjslaviaadministrator

Volejbalisti VK MIRAD PU Prešov vyhrali v prvom zápase série o bronz nad TJ Slávia Svidník 3:1 a ujali sa vedenia 1:0 na zápasy. Druhý duel série na tri víťazstvá sa bude hrať v stredu 4. apríla vo Svidníku.

Napínavá 5-zápasová bitka o finále sa pre mužov VK MIRAD PU Prešov zavŕšila v Nitre po krutej prehre 3:2. Rovnakým, najtesnejším výsledkom sa skončila celá séria. Tak, ako v minulej sezóne sa Šarišania musia uspokojiť so súbojmi o bronz. Prvým zápasom na veľkonočnú sobotu doma úspešne odštartovali sériu zápasov o medaily, keď zdolali TJ Slávia Svidník 3:1 (25:18, 25:22, 23:25, 26:24).

V základnej zostave domácich vystriedal Ivo Mikovčik skúseného blokára Michala Červeňa.

Extraliga mužov, o 3. miesto – 1. zápas (na 3 víťazstvá)

VK MIRAD PU Prešov – TJ Slávia Svidník 3:1 (18, 22, -23, 24) – stav série 1:0

Rozhodovali: Porvazník a Höger, 500 divákov.

Najlepší hráč zápasu (MVP): Vladimír Katona (Prešov)

Úvod zápasu mal vláčny priebeh. Hosťom sa nedarilo na podaní. Domáci kontrolovali útočiacich hráčov Svidníka aj vývoj celého setu. Druhé dejstvo začali lepšie hostia a prvýkrát v zápase viedli. Za stavu 9:9 však prišiel na podanie kapitán domácich Martin Sopko a šnúrou 4 bodov v rade nahnal domácim náskok. Pri 6-bodovom vedení dal tréner Vlk priestor lavičke, ale keďže hostia prejavili náznak vzdoru, na ihrisko sa vrátil aj Feňo aj Katona. Set vyhrali domáci po pokazenom servise Svidníka rozdielom 25:22.

Napínavej hry sa diváci v prešovskej hale dočkali až v treťom sete. Hostia zlepšili servis a skóre sa prelievalo z jednej strany na druhú. Pri podaní smečiara Majchera vo farbách Svidníka hostia otočili 2-bodový nepriaznivý vývoj na 2-bodové vedenie a napriek snahe Prešova o ukončenie zápasu, zisk prvého setu potvrdil pre hostí bývalý hráč Prešova, smečiar Marcel Lux na 23:25.

Svidníčania sa chopili ponúknutej šance a iskrivá atmosféra pokračovala aj vo štvrtom sete. Do hry sa vrátil blokár Červeň, ale Mikovčík si svoju úlohu na ihrisku zastal. Pri jeho podaní Prešov vyrovnal a črtala sa dráma. Pevnejšie nervy mali konci setu domáci. Vo svoj prospech využili druhý mečbal po zblokovaný najviac bodujúceho hráča zápasu Luxa (28 bodov) na 26:24.

Jaroslav Vlk, tréner VK MIRAD PU Prešov: „Prvé dva sety z našej strany v takom ľahšom tempe. Svidník veľa chyboval, my sme z toho ťažili. Od tretieho setu hostia obmedzili chyby na podaní. Mali sme problém sa dostať do tempa. Chalani to po dvoch setoch mali v hlavách vyhrané, ale skóre o tom ešte nesvedčilo. Nakoniec sme museli bojovať o každú loptu. V stredu ideme do Svidníka, bude tam búrlivá atmosféra. Hlavne v hlavách musí byť výkon úplne iný. Dnes mi chýbali u niektorých hráčov výraznejšie emócie.“

Peter Tholt, tréner TJ Slávia Svidník: „Prvé dva sety sme predviedli katastrofálny výkon na servise. V tejto činnosti viac hrali moji chalani sami so sebou ako proti súperovi. Klobúk dolu, že sa dokázali v treťom sete pozbierať. Zápasu nechýbali emócie, ako sa na východniarske derby patrí. Tešíme sa na najbližší zápas.“

Séria o bronz pokračuje zápasom v Mestskej športovej hale vo Svidníku v stredu (4.4.201).