Boj o bronz pokračuje v Prešove Sk:Po 2:2

Volejbalisti VK MIRAD PU Prešov vyhrali vo štvrtom zápase napínavej série o bronz v extralige mužov na palubovke TJ Slávia Svidník 3:2, keď otočili duel z 0:2 na sety. V sérii tak vyrovnali stav na 2:2 a o tom, kto obsadí 3. miesto sa rozhodne v sobotu v Prešove.

 

O 3. miesto – štvrtý zápas (hrá sa na tri víťazstvá):

TJ Slávia Svidník – VK Mirad PU Prešov 2:3 (20, 17, -21, -19, -10) – stav série 2:2

Rozhodovali: Tiňo a Čunočka, 310 divákov.

Svidník: J. Hriňák 7, Lux 22, Majcher 8, Pietrzak 19, Ciupa 18, Matušovský 3, liberá Kalužný a S. Paňko (Ščerba 1, Oleárnik 0). Tréner: P. Tholt.

Prešov: Červeň 8, S. Lampart 1, M. Sopko st. 26, Macko 12, Katona 11, Hudák 0, libero Feňo 3, Rajduga 10, Gula 0). Tréner: J. Vlk.

 

Najlepší hráč zápasu (MVP): Lukasz Ciupa (Svidník)

 

 

Peter Tholt, tréner Svidníka: „Prvé dva sety sme mali pod kontrolou, ale v ďalšom priebehu nám chýbal potrebný kľud a rozvaha. Chalani sa snažili, nemám im čo vytýkať. Treba si vyčistiť hlavy a dobre sa pripraviť na sobotu. Bitka pokračuje ďalej, verím že sa viac dokážeme uvoľniť.“

 

Jaroslav Vlk, tréner Prešova: „Samozrejme, že sme sem prišli s odhodlaním zvíťaziť. Aj keď tomu nenasvedčovali prvé dva sety, kde jasne dominovsli domáci, ale v treťom sete nás naštartovala nejaká sporná situácia a vtedy se začali hrať s maximálnym nasadením a prinieslo to úspech. Začali sme dobre brániť. Po nejakých zmenách v našom družstve prišla aj zmena a som rád, že sme sériu vrátili ešte do Prešova.“