Bojovný Svidník zaskočil VKP, Myjavčania vyhrali bez zaváhania

Bojovný Svidník zaskočil VKP, Myjavčania vyhrali bez zaváhania

29. marca 2022 Off Od tjslaviaadministrator

Mužské štvrťfinálové série play-off Niké Extraligy mužov odštartovali v sobotu v Myjave aj Bratislave. Myjavčania sa proti Prievidzi príliš nezapotili a súpera zdolali hladko 3:0 po prestriedaní aj s hráčmi z lavičky a s novým asistentom trénera Matúšom Kalným.

V Bratislave sa očakával veľký boj medzi VKP a Svidníkom, ktorý vyšiel lepšie koncentrovaným hráčom TJ Slávia. Družstvo VKP, ktoré bolo v tomto dueli favoritom, nenadviazalo na formu z februára, keď neprehralo v najvyššej súťaži ani jeden zápas a Paňkovým zverencom podľahli 1:3.

Druhé zápasy sú na programe v stredu 9. marca vo Svidníku a Prievidzi.

PLAY-OFF NIKÉ EXTRALIGA MUŽI – ŠTVRŤFINÁLE – SOBOTA:

VKP BRATISLAVA (4.) – TJ SLÁVIA SVIDNÍK (5.)

PROGRAM SÉRIE

1. ZÁPAS  5. MARCA  VKP – SVIDNÍK  1:3

2. ZÁPAS  9. MARCA  SVIDNÍK – VKP  17.00    

3. ZÁPAS  12. MARCA VKP – SVIDNÍK

VKP Bratislava – TJ Slávia Svidník 1:3 (-22, -22, 20, -19) – stav série 0:1

Rozhodovali: Sarka a Juráček, 350 divákov.

VKP: Prešinský 2, Banda 0, Trubač 20, Tarabus 11, Kostoláni 15, Yacoubou 15, liberovia Kurej a Jakubík (Jurík 1, Pavličko 1, Malina 0). Tréner: J. Tiňo.

TJ Slávia: R. Vitko 2, M. Sopko ml. 11, Marjov 12, Gulák 21, B. Skasko 10, Šellong 12, libero M. Vitko (Gula 0, Ľ. Macko 0). Tréner: R. Paňko.

Hráči zápasu: Ján Tarabus (VKP Bratislava) – Erik Gulák (TJ Slávia Svidník)

Juraj Tiňo, tréner VKP: „Takéto je play-off. Naša víťazná séria sa skončila týmto zápasom a verím, že v stredu vo Svidníku začneme novú. Nehrali sme vôbec dobre. S chlapcami si tento zápas rozoberieme a odhodlane pôjdeme do Svidníka.“

Rastislav Paňko, tréner TJ Slávia: Bol to typický zápas play-off, ktorý bol plný bojovnosti a emócií s lepším koncom pre nás. Duel sme vyhrali, ale séria sa ešte nekončí a našou úlohou je potvrdiť tento výkon aj doma a budeme sa snažiť zo všetkých síl, aby sme sériu ukončili na domácej palubovke. Veľmi by som sa chcel poďakovať nášmu fanklubu, ktorý nás v Bratislave povzbudzoval, vážime si to a takýto fanúšikovia sú pre nás veľmi dôležití!

 

Zdroj: svf, Michal Špánik, TJ Slávia Svidník