Komárno po šiestich rokoch opäť do finále, Svidník zdolal VKP!

31. marca 2021 Off Od tjslaviaadministrator

Volejbalisti Rieker UJS Komárno sa stali druhými finalistami play-off mužskej extraligy. V skrátenej semifinálovej sérii zdolali víťaza základnej časti VK MIRAD UNIPO Prešov 2:0 na zápasy, v stredu domácou výhrou 3:1 aj v priamom prenose Huste.TV nadviazali na víkendové víťazstvo z Prešova (3:0).

Komárno si zahrá vo finále po druhý raz, prvýkrát od roku 2015, keď v sérii o zlato nestačilo práve na Prešov (0:4 na zápasy). O premiérový majstrovský titul bude bojovať s VO TJ Spartak Myjava, ktorý má rovnako šancu na historické zlato. Prvý súboj série hranej na 3 víťazstvá je na programe v sobotu od 15.00 h v Myjave (LIVE na Huste.TV).
V sobotu sa začne aj „východniarska séria“ o 3. miesto (na 3 výhry), v ktorej si Prešov zmeria sily s VK KDS-Šport Košice. Prvý duel odohrajú v Prešove (17.00 h).

So sezónou sa víťazne rozlúčili hráči TJ Slávia Svidník, ktorí v skupine o 5. – 7. miesto doma zdolali VKP Bratislava 3:2 po obrate z 1:2 a udržali sa na čele poradia. V sobotu v záverečnom 6. kole nastúpi VKP doma proti VK OSMOS Prievidza a ak zvíťazí za tri body, zosadí Svidník z konečnej 5. pozície.

Stredajšie zápasy sa začali minútou ticha na uctenie pamiatky dlhoročného rozhodcu Alexandra Sluka, ktorý po dlhom boji s ochorením Covid-19 v stredu opustil volejbalovú rodinu.

Grafika: SVF

Extraliga mužov – play-off – streda:
SKUPINA 5.-7. – 5. kolo:
TJ SLÁVIA SVIDNÍK (5.) – VKP BRATISLAVA (3.) 3:2 (-18, 23, -15, 23, 13)
Svidník:
M. Petráš 23, Matušovský 3, R. Vitko 0, Kozák 25, Marjov 5, Pietrzak 7, libero M. Vitko (Horňák 1, Jurko 0, B. Skasko 1, Gulák 0, Gula 0, Šellong 4). Tréner: P. Tholt.
VKP: Gergely 14, Billich 9, Zaťko 3, Malina 6, Prešinský 9, Kostoláni 18, libero Ľ. Nemec (Vojkovič 0, Hollý 1, Vančo 12, Marinič 1). Tréner: J. Nosek.

Hráči zápasu: Branislav Skasko (Svidník) – Andrej Billich (VKP)

Peter Tholt, tréner Svidníka: „V dnešnom zápase nám pre bolesti v kolene vypadol Lukasz Pietrzak a potom nám trvalo jeden a pol setu, kým sme zareagovali a začali hrať takú našu hru. Tri sety sme sa trápili na servise, od štvrtého setu prišla dobrá zmena. Veľmi dobre dnes naskočili mladíci, v piatom sete sme sa už bavili volejbalom a v koncovke sme to uhrali. Dnes spokojnosť, hlavne, že sme nezabalili zápas a že sme zabojovali o víťazstvo so silným súperom.“

Jaroslav Nosek, tréner VKP: „Zápas sme si skomplikovali vo štvrtom sete, keď sme viedli až o päť bodov. Nechytili sme ani úvod tajbrejku a hoci sme sa dotiahli, koncovku zvládli lepšie domáci.“

Rozhodovali: Niklová Jana, Tiňo Peter