Košice aj Svidník vyrovnali štvrťfinálové série po päťsetových bitkách!

16. februára 2021 Off Od tjslaviaadministrator

Oba sobotňajšie štvrťfinálové zápasy play-off extraligy mužov sa skončili až po päťsetových súbojoch a v oboch prípadoch sa po obrate z 1:2 tešili domáce tímy. Košice zdolali VKP Bratislava a Svidník si poradil s Komárnom. Stav sérií na tri víťazstvá je tak vyrovnaný, tretie zápasy sú na programe v stredu v Bratislave (18.00) a v Komárne (20.00, live na Huste.tv.)

Extraliga mužov – štvrťfinále play-off (na 3 výhry) – druhé zápasy – sobota:
TJ SLÁVIA SVIDNÍK (5.) – RIEKER UJS KOMÁRNO (4.) 3:2 (16, -25, -23, 22, 18) – stav série 1:1
Svidník: R. Vitko 2, Kozák 16, Marjov 12, Pietrzak 30, M. Petráš 23, Matušovský 5, libero M. Vitko (Jurko 1, Gula 0). Tréner: P. Tholt.
Komárno: Kubš 18, Mačuha 10, Jalovecký 0, Ogurčák 16, Kašper 10, Mlynarčík 19, libero Turis (Kasperkevič 1, Sánta 0, Százvai 0, Forró 0). Tréner: R. Pělucha.

Hráči zápasu: Lukasz Pietrzak (Svidník) – František Ogurčák (Komárno)

Prvý set bol v réžii domácich volejbalistov, ktorí ho vyhrali na 16. V druhom viedol Svidník 20:17, ale o náskok prišiel a hoci mal ešte jeden setbal (24:23), napokon prehral 25:27. Svidník mal dobre rozbehnutý aj tretí set, vyhrával 17:14, ale záver zvládli lepšie hostia, vyhrali 25:23 a viedli 2:1. Domáci sa nevzdali, vyrovnaný štvrtý set vyhrali 25:22 a duel smeroval do tajbrejku. V piatom sete otočili domáci z 0:3 na 4:3 a potom bol priebeh veľmi vyrovnaný. V závere sa ako prví dostali k mečbali domáci, ale keď nevyužili ani druhý v poradí, museli odvracať mečbal Komárna. Napokon drámu rozluskol Petráš, Svidník vyhral tajbrejk 20:18 a vyrovnal stav série.

Svidník zdolal Komárno prvýkrát v tejto sezóne. Predtým prehral doma 0:3 a v Komárne dvakrát 1:3. Stredajší zápas so začiatkom o 20.00 odvysiela naživo Huste.tv. Po dnešku je jasné, že séria sa ešte určite vráti do Svidníka.

Poľský univerzál Svidníka Lukasz Pietrzak zaznamenal 30 bodov (2 esá, 1 blok). Na tridsaťbodovú métu sa dostal prvýkrát v tejto sezóne. Smečiar domácich Michal Petráš nazbieral 23 bodov, dal 2 esá a pridal 1 blok. Za hostí si 19 bodov (4 bloky) pripísal univerzál Peter Mlynarčík, o jeden bod menej mal smečiar Matej Kubš.

Peter Tholt, tréner Svidníka: „Bolo to veľmi dramatické stretnutie, ja verím, že nám víťazstvo dodá potrebné sebavedomie. Škoda jednotlivých úsekov setov, kedy sme stratili koncentráciu, alebo ´zblbli´, ale z víťazstva sa určite tešíme. Pri takomto klasickom play-off zápase nám ale neskutočne chýbala domáca podpora divákov.“

Robin Pělucha, tréner Komárna: „Bol to pekný zápas. Začali sme nešťastne, ale prvý sme sme nejak nakoniec otočili a dokonca sme viedli 2:1. Škoda, že sme to nedotiahli do úspešného konca. Bol to však pekný zápas, raz ťahala jedna strana a raz druhá. Škoda, že nemohli byť diváci, pretože to bol atraktívny dule. Dramatický bol aj tajbrejk, ktorý proste kopíroval celú hru. Oba tímy podali veľmi dobrý tímový výkon a teším sa na ďalší zápas.“

Rozhodovali: Sluk Alexander, Tiňo Peter