Košice po víťazstve nad Svidníkom opäť na čele

20. januára 2020 Off Od tjslaviaadministrator

Volejbalisti Košíc vyhrali v sobotňajšom zápase 2. kola nadstavbovej časti Edymax extraligy v derby nad Svidníkom 3:0 a vrátili sa na čelo skupiny o 1.-4. miesto. V zápasoch 2. kola skupiny 5.-10. vyhrala Myjava nad Nitrou v troch setoch a Zvolen zvíťazil 3:0 v Trenčíne, vďaka čomu sa odlepil z posledného miesta.

Košice natiahli víťaznú sériu na domácej palubovke na 11 zápasov, pred vlastnými fanúšikmi v tejto sezóne ešte neprehrali. Víťazi základnej časti prehrávali v prvom sete 19:23, ale koncovku otočili a vyhrali 28:26. Svidník nastúpil bez smečiara Dmytra Fedorenka, ktorý sa zranil v stredajšom odvetnom zápase semifinále Slovenského pohára v Myjave. Druhý set patril jasne domácim (25:16). Hladký priebeh malo aj tretie dejstvo. Hostia ešte záver zdramatizovali, keď vyrovnali z 19:23 na 23:23, ale Košice napokon získali ďalšie dva body, Svidník zdolali aj tretíkrát v sezóne a pripísali si do tabuľky tri body za 15. víťazstvo v sezóne. Svidník v nadstavbe ešte nezískal ani set. Lídrom Košičanov bol opäť univerzál Patrik Lamanec. Hráč mesiaca december zaznamenal 25 bodov (3 bloky) a v útoku bol na nezastavenie, keď mal 88% úspešnosť.EDYMAX EXTRALIGA MUŽOV, 2. KOLO – SOBOTA:
SKUPINA O 1.-4. MIESTO
VK KDS ŠPORT KOŠICE – TJ SLÁVIA SVIDNÍK 3:0 (26, 16, 23)
Košice: Smolej 12, Kríž 3, Lamanec 25, M. Sopko ml. 10, Pizur 6, Kasperkevič 0, libero Kurej (Goč 1, Ondruš 0). Tréner: R. Vlkolinský.
Svidník: J. Hriňák 1, Repka 2, Šellong 5, Pietrzak 18, Tatarenko 15, Matušovský 7, libero S. Paňko (Cihoň 0, R. Vitko 2). Tréner: P. Tholt.

MVP: Patrik Lamanec (Košice)

Richard Vlkolinský, tréner Košíc: „Gratulujem chalanom k víťazstvu, avšak musíme si uvedomiť, že vieme hrať omnoho lepšie. Ďakujeme fanúšikom za podporu.“

Peter Tholt, tréner Svidníka: „Mrzí ma určite prvý set, v ktorom sme boli málo dôrazní v útoku. Druhý set mal súper vo svojich rukách. V treťom sete potešili mladí hráči tím, že bojovali a takmer sme to mohli otočiť – veľa nechýbalo.“

Rozhodovali: Hőger Peter, Porvazník Igor