Králi východu

Volejbalisti TJ Slávia Svidník potvrdili výbornú formu z posledného obdobia a zaznamenali tretie extraligové víťazstvo za sebou. Po tom, ako zdolali doma majstrovskú Nitru a vyhrali v Starej Ľubovni, si zverenci Petra Tholta odniesli aj tri body z palubovky Košíc. V kvalitnom a dramatickom východniarskom derby vyhrali v predohrávke 15. kola 3:1.

Svidník vyhral v Košiciach prvýkrát od 14. februára 2015 a vrátil svojmu súperovi rovnakú prehru spred vyše mesiaca.
Extraliga mužov – predohrávka 15. kola:
VK KDS Šport Košice – TJ Slávia Svidník 1:3 (-21, 12, -21, -30) – štatistika
Rozhodovali: Porvazník a Fiľo, 250 divákov.
Košice: Kasperkevič 2, Jakubov 4, Labík 1, Lamanec 16, M. Sopko ml. 25, Pizur 7, liberá Vitko a Haky (Smolej 4, Šompľak 0, Kopka 0, Kríž 6). Tréner: R. Vlkolinský.
Svidník: Matušovský 8, J. Hriňák 3, Ciupa 16, Majcher 10, Pietrzak 14, Lux 17, libero S. Paňko (Ščerba 0. Suchanič 0, Markovič 0). Tréner: P. Tholt.

Najlepší hráč zápasu (MVP): Martin Sopko ml. (Košice)

Richard Vlkolinský, tréner Košíc: „Zápas, ktorý sme chceli a mali zvládnuť. Žiaľ, Svidník nám vrátil prehru z domácej palubovky, aj keď sme mali na dosah piaty set. Musíme podávať bojovnejší výkon!“

Peter Tholt, tréner Svidníka: „V prvom sete sme celý čas viedli, druhý jednoznačne patril súperovi, keď sme nezachytili úvod. Tretí a štvrtý set boli vyrovnané. My sa tešíme z výhry, aj na sobotňajší zápas s Prešovom.

 

Štvrté víťazstvo za sebou zaznamenali volejbalistiTJ Slávia Svidník, keď využili výhodu domáceho prostredia a zdolali vo východniarskom derby VK MIRAD PU Prešov 3:0. Prvý set bol jasne v réžii domácich, ďalšie dva sa rozhodli v koncovkách. Zverenci Petra Tholta v rámci série zdolali majstrovskú Nitru, Starú Ľubovňu, Košice, teraz Prešov a v tabuľke sa udržali na treťom mieste.

Extraliga mužov – 14. kolo:
TJ Slávia Svidník – VK MIRAD PU Prešov 3:0 (18, 23, 23)
Rozhodovali: Höger a Tiňo, 250 divákov.
Svidník: J. Hriňák 4, Lux 14, Majcher 5, Pietrzak 20, Ciupa 13, Matušovský 4, libero S. Paňko. Tréner: P. Tholt.
Prešov: Červeň 6, Feňo 0, M. Sopko st. 7, Macko 9, Katona 12, Hudák 5, libero T. Lampart (Rajduga 2). Tréner: J. Vlk.

Najlepší hráč zápasu (MVP): Jakub Hriňák (Svidník)

Peter Tholt, tréner Svidníka: „Myslím, že pre nás dôležité víťazstvo. Ďakujem svojmu družstvu za skvelé predstavenie. Verím, že natiahneme túto sériu aj v sobotu s nepríjemným Zvolenom.“

Jaroslav Vlk, tréner Prešova: „Domáci boli lepší na servise, výborný v útoku. Mali krajných hráčov, ktorí vedeli po obrane tvrdo zaútočiť. My sme sa nevedeli v prvom sete abolútne dostať do prihrávky. V druhom sete sme viedli, ale zase takými vlastnými chybami aj pod vplyvom ich kvalitného servisu sme sa dostávali pod tlak, prehrali sme v koncovke. Takisto tretí set sme nedokázali ustáť tú koncovku, v podstate neboli sme dôrazní v útoku a to bol problém. Dnes domáci zaslúžene vyhrali.“