Krok od medaily Sk:Po 2:1

10. apríla 2018 Off Od tjslaviaadministrator

V treťom zápase o bronz v extralige mužov vyhrali volejbalisti TJ Slávia Svidník v derby na palubovke VK MIRAD PU Prešov 3:1 a ujali sa v sérii na tri víťazstvá 2:1 na zápasy. Štvrtý duel je na programe v stredu 11. apríla vo Svidníku.

Extraliga mužov, o 3. miesto tretí zápas (na 3 víťazstvá):

VK MIRAD PU Prešov – TJ Slávia Svidník 1:3 (-24, 25, -26, -22) – v sérii 1:2

Rozhodovali: Malík a Andrejčák, 406 divákov.

Prešov: Katona 5, Hudák 6, Červeň 4, Feňo 3, M. Sopko st. 31, Macko 11, libero T. Lampart (Rajduga 13, S. Lampart 0, Mikovčík 0). Tréner: J. Vlk.

Svidník: J. Hriňák 2, Lux 25, Majcher 11, Pietrzak 15, Ciupa 19, Matušovský 8, libero Kalužný (Ščerba 0). Tréner: P. Tholt.

Najlepší hráč zápasu (MVP): Martin Sopko st. (Prešov)

V sobotu pokračovala extraligová séria o bronzové medaily na pôde klubu VK MIRAD PU Prešov. Po vyrovnaní vo Svidníku sa fanúšikovia oboch táborov tešili na pekný a napínavý volejbal. Očakávania sa naplnili, o pútavé momenty nebola núdza, ale víťazný potlesk si napokon užili hostia. Svidník vyhral tretí zápas 1:3 (24:26, 27:25, 26:28, 22:25) a je len krok o zisku medaily. Séria pokračuje v stredu v MŠH vo Svidníku.

Úvod zápasu vyšiel lepšie Prešovčanom. V polovici setu viedli o 6 bodov a zdalo sa, že do zápasu vkročia ziskom setu. Opak bol pravdou. Hostia zmobilizovali svoju útočnú silu a vyrovnali. V koncovke mali taktiež pevnejšie nervy a po pokazenom útoku domácich vyhrali 24:26 .

Domáci zabrali v druhom sete. Po vyrovnanom priebehu vzal na seba zodpovednosť kapitán Martin Sopko, keď po ďalšom predĺženom sete 27:25 bodoval na bloku aj útoku.

Do tretieho setu vstúpili hostia s náskokom 6-tich bodov, ale pri podaní prešovského blokára Michala Červeňa oň aj postupne prišli. Ďalšia hra na nervy divákov mala dohru pri skóre 26:28, keď hostí do vedenia 2:1 poslal poľský smečiar Lukasz Ciupa vo svidníckych farbách.

V ďalšom priebehu sa len potvrdzovalo, že rozhodujúca je kvalita podania. Domáci veľmi chceli potiahnuť zápas do tajbrejku, ale dnes nemali nárok. Po tesnom ese Pietrzaka získali štvrtý set rozdielom 22:25 a celý zápas 1:3. Skvelú výkonnosť opäť potvrdil kapitán Prešova Martin Sopko, st., ktorý prispel štedrými 31 bodmi.

Jaroslav Vlk, tréner VK MIRAD PU Prešov: „Fanúšikovia dnes vytvorili skvelú atmosféru pre oba celky. Rozhodli drobné chyby. Bol to kvalitný zápas, ale Svidník bol dnes v koncovke a na servise odvážnejší.“

Peter Tholt, tréner TJ Slávia Svidník: „Gratulujem chalanom k víťazstvu, bolo zaslúžené, ale je to len druhý krok. Musíme sa sústrediť na ďalší zápas.“