MÁME BRONZ!!!!

18. apríla 2018 Off Od tjslaviaadministrator

Volejbalisti TJ Slávia Svidník sa tešili z bronzu v extraligovej sezóne 2017-2018. V rozhodujúcom piatom zápase série o 3. miesto vyhrali zverenci Petra Tholta na palubovke obhajcu bronzu VK MIRAD PU Prešov 3:0 a triumfovali 3:2 na zápasy. Svidník získal tretí bronz (2011, 2013) a štvrtú medailu, pretože v roku 2014 vybojovali striebro.

O 3. miesto – piaty zápas (hralo sa na tri víťazstvá):

VK Mirad PU Prešov – TJ Slávia Svidník 0:3 (-24, -14, -16) – konečný výsledok série: 2:3

Rozhodovali: Hőger a Mokrý, 493 divákov.

Prešov: Feňo 0, M. Sopko st. 14, Macko 5, Katona 9, Rajduga 3, Červeň 8, liberá T. Lampart a Pavlinský (Mikovčík 0, Hudák 2, Jurko 0). Tréner: J. Vlk.

Svidník: J. Hriňák 2, Lux 16, Majcher 8, Pietrzak 14, Ciupa 14, Matušovský 3, liberá S. Paňko a Kalužný (Ščerba 0). Tréner: P. Tholt.

Najlepší hráč zápasu (MVP): Jakub Hriňák (Svidník)

Predčasné oslavy extraligového bronzu sa v stredu vo Svidníku nekonali. Prešov vyrovnal sériu na 2:2 a opätoval súperovi prehru na domácom ihrisku. Napínavá bitka o bronzové medaily vyvrcholila v sobotu v metropole Šariša. Hráči VK MIRAD PU Prešov boli odhodlaní získať 3. miesto pred domácim publikom, ale nepodarilo sa. Z bronzu sa teší Svidník.

Rozhodujúci zápas pred zaplnenou tribúnou začali lepšie domáci. V polovici prvého setu mali už 4-bodový náskok, ale do záveru setu ho nepotiahli. Po vyrovnaní na 24:24 mali pevnejšie nervy v koncovke Svidníčania.

Z rozpačitého záveru prvého setu sa prešovskí hráči už nestihli spamätať. Napriek snahe dnes nemali nárok. Hostia bodovali zo všetkého, čoho sa dotkli. Neslávny záver peknej série o bronz bol v číslach, 0:3 po setoch 24:26, 14:25, 16:25, pre domácich až príliš krutí.

Zástupca Slovenskej volejbalovej federácie Ľubo Stražay odovzdal trofej a bronzové medaily hráčom vo svidníckych farbách zaslúžene. Potlesk oboch fanúšikovských táborov si vyslúžili aj štyria hráči Prešova, ktorí sa po sezóne rozhodli ukončiť aktívnu volejbalovú kariéru. Menovite Michal Rajduga, Stanislav Lampart, Vladimír Katona a Kamil Feňo si od klubu prevzali ocenenie a poďakovanie za ich pôsobenie v Prešove.

Jaroslav Vlk, tréner VK MIRAD PU Prešov: „Škoda prvého setu, keď sme od začiatku viedli o štyri body, ale v koncovke nás Svidník pritlačil servisom. Neustáli sme to. Druhý a tretí set bola snaha o zvrat zápasu, ale dnes bol na všetkých postoch Svidník lepší.“

Peter Tholt, tréner TJ Slávia Svidník: „Dnes svorka koncentrovaných hladných Svidníckych levov zaslúžene získala bronzové medaily. Pre nás veľmi úspešná sezóna s dvoma medailami. Chcel by som poďakovať všetkým sponzorom za podporu, predovšetkým mestu Svidník, pánovi Žákovi a neúnavnému vernému fanklubu.“