Myjava zdolala v šlágri vedúci Prešov 3:2, Svidník a VKP doma bez straty setu

30. januára 2021 Off Od tjslaviaadministrator

Volejbalisti VO TJ Spartak Myjava vyhrali v šlágri 12. kola extraligy mužov nad lídrom tabuľky VK MIRAD UNIPO Prešov 3:2 a udržali sa v hre o prvé miesto po základnej časti. Zápas odvysielala v priamom prenose internetová televízia Huste.tv. V ďalších dueloch nestratili domáci ani set. Svidník si poradil s Prievidzou a VKP Bratislava zdolal Trenčín.

Extraliga mužov, 12. kolo – sobota:
TJ SLÁVIA SVIDNÍK – VK OSMOS PRIEVIDZA 3:0 (21, 22, 16)
Svidník: Šellong 7, Jurko 0, Kozák 11, Marjov 10, Pietrzak 16, M. Petráš 11, libero M. Vitko (Gulák 0). Tréner: P. Tholt
Prievidza: Kasperkevič 1, Javorčík 9, Šimko 4, Kilian 10, Čmirjov 8, Mačuha 4, libero Hraňo (M. Kudra 0, P. Kudra 0, Fejt 1). Tréner: R. Chudík

Hráči zápasu: Patrik Marjov (Svidník) – Marek Hraňo (Prievidza)

Hostia viedli v prvom sete 15:13, ale Svidníčania pritlačili na podaní, skóre otočili a napokon vyhrali prvý set 25:21. V druhom dejstve si domáci hráči vypracovali troj-štvorbodový náskok, ktorý si udržiavali. Prievidza znížila na 19:21, ale domáci tlak ustáli a dostali sa do vedenia 2:0. Hostia sa v treťom sete držali len v úvode, v ďalšom priebehu mali jasne navrh volejbalisti Slávie a zaslúžene vyhrali 3:0.

Svidník zdolal Prievidzu aj v druhom vzájomnom zápase. V októbri vyhral na palubovke „kohútov“ 3:2. Svidník mal v útoku 67% úspešnosť, hostia nezaznamenali ani jeden blok. Za domácich bodoval najviac Lukasz Pietrzak (16 b.), za hostí Michal Kilian (10). Päť blokov si pripísal domáci Patrik Marjov. Svidník vyhral šiesty duel v sezóne, v tabuľke je piaty. Prievidza je s bilanciou (4-8) predposledná. Duel bol reprízou minuloročných finalistov Slovenského pohára.

Peter Tholt, tréner Svidníka: „V zápase sme splnili cieľ, vyhrali sme za 3 body, podarilo sa nám to v troch setoch. Dnes sme veľmi dobre robili side-out, no a teraz nás čakajú ďalšie zápasy vonku v Prešove a na Myjave.“

Rostislav Chudík, tréner Prievidze: „Bardzo dobry mecz ze strony Svidníka! Gratulujem súperovi. My máme svoje technicko-administratívne problémy v klube. Klub sa zaoberá inými problémami. Sme radi, že sme odohrali zápas. Vo Svidníku sa hrá ťažko.“

Rozhodovali: Tiňo Peter, Sluk Alexander