Myjava získala po troch víťazstvách nad Svidníkom bronz

2. mája 2022 Off Od tjslaviaadministrator

Po troch zápasoch sa skončila séria Niké Extraligy mužov o bronz. Aj po tretíkrát zdolali myjavskí volejbalisti Svidník a získali tak bronzové medaily.

V zápase nerobili Svidníčania domácim hráčom príliš veľké problémy a Myjava oba sety zvládla na 14 resp. 15 bodov. V treťom ale zacítili zverenci Rastislava Paňka svoju šancu a poľavenie domácich využili na zisk setu. Vo štvrtom sete sa už ale Myjava vrátila k svojmu výkonu z prvých dvoch setov a sezónnu bodku pre obe družstvá dal pokazeným podaním Martin Sopko mladší.

NIKÉ EXTRALIGA MUŽI – PLAY-OFF – O 3. MIESTO – PIATOK:

1. ZÁPAS  16. APRÍLA     MYJAVA – SVIDNÍK    3:2

2. ZÁPAS  20. APRÍLA     SVIDNÍK – MYJAVA    1:3

3. ZÁPAS  22. APRÍLA     MYJAVA – SVIDNÍK    3:1

TJ Spartak Myjava – TJ Slávia Svidník 3:1 (14, 15, -22, 19) – konečný stav série 3:0

Rozhodovali: Malík a Mokrý, 510 divákov.

TJ Spartak: Pokopec 17, Mačuha 14, Konc 17, Watzka 14, M. Zeman 10, Barták 1, liberovia Ochodnický a S. Paňko (Š. Rzyman 0, Pollák 0, Valo 0, Viskup 1). Tréner: M. Pipa.

TJ Slávia: M. Sopko ml. 12, Ľ. Macko 2, Gulák 24, Gula 7, Marjov 9, R. Vitko 4, libero M. Vitko (Horňák 0, Králik 0, Ľ. Skasko 0, Šellong 2). Tréner: R. Paňko.

Hráči zápasu: Erik Watzka (TJ Spartak Myjava) – Erik Gulák (TJ Slávia Svidník)

Martin Pipa, tréner TJ Spartak: Prvé dva sety sme mali zápas absolútne pod kontrolou. Mali sme výborný príjem, dobre sme útočili na side-out a dosahovali sme veľmi dobré čísla. V treťom sete nás Svidník zatlačil podaním a zle sme útočili. Trošku sme si to zdramatizovali, ale vo štvrtom sete sme nabehli na svoj rytmus a mali veci pod kontrolou.

Rastislav Paňko, tréner TJ Slávia: V zápase sme mali problémy hlavne s prihrávkou. Myjava podávala na servise veľmi kvalitný výkon, robilo nám to ťažkosti a tým pádom sme sa ťažko presadzovali na sieti.

Zdroj: svf, TJ Slávia Svidník