Myjavčania blízko k zisku bronzu

2. mája 2022 Off Od tjslaviaadministrator

Aj v druhom zápase série o 3. miesto Niké Extraligy mužov zvíťazili hráči Myjavy. Tentoraz si na palubovke Svidníka vybojovali víťazstvo 3:1 a v piatok tak môžu v domácom prostredí získať bronzové medaily.

NIKÉ EXTRALIGA MUŽI – PLAY-OFF – O 3. MIESTO – STREDA:

1. ZÁPAS  16. APRÍLA     MYJAVA – SVIDNÍK    3:2

2. ZÁPAS  20. APRÍLA     SVIDNÍK – MYJAVA    1:3

3. ZÁPAS  22. APRÍLA     MYJAVA – SVIDNÍK    18.00     JOJ ŠPORT

PRÍPADNÝ 4. ZÁPAS   27. APRÍLA     SVIDNÍK – MYJAVA    17.00 PRÍPADNÝ 5. ZÁPAS     30. APRÍLA     MYJAVA – SVIDNÍK    18.00

TJ Slávia Svidník – TJ Spartak Myjava 1:3 (-16, -23, 15, -18) – stav série 0:2

Rozhodovali: Andrejčák a Porvazník, 200 divákov.

TJ Slávia: Marjov 6, R. Vitko 0, M. Sopko ml. 12, Ľ. Macko 3, Gulák 23, B. Skasko 12, liberovia M. Vitko a B. Paňko (Horňák 1, Gula 0, Ľ. Skasko 0, Šellong 3). Tréner: R. Paňko.

TJ Spartak: Barták 5, Pokopec 9, Mačuha 10, Konc 24, Watzka 9, M. Zeman 9, libero Ochodnický (Valo 0, Š. Rzyman 0). Tréner: M. Pipa.

Hráči zápasu: Martin Sopko ml. (TJ Slávia Svidník) – Matúš Konc (TJ Spartak Myjava)

Rastislav Paňko, tréner TJ Slávia: Tento duel sme začali veľmi nervózne z čoho pramenilo množstvo chýb, neboli sme disciplinovaní na podaní ani na bloku a proti takému súperovi ako je Myjava sa zápas hrá ťažko. Svetlý moment prišiel v treťom sete, keď chlapci zabojovali, no štvrtý priniesol ďalšie chyby, čo nás stálo celý zápas.

Matúš Kalný, asistent trénera TJ Spartak: Teší nás dôležité víťazstvo. Myslím si, že sme v porovnaní s prvým zápasom obmedzili vlastné chyby. Dôležitý bol nástup do štvrtého setu, kde sme sa od súpera v podstate držali na dištanc o tri-štyri body, a to sme aj do konca zápasu udržali. Tešíme sa, no séria ešte pokračuje.“

Zdroj: svf, TJ Slávia Svidník