Postup do semifinále si vybojovali Prievidza, Košice, Komárno a Svidník!!!

8. marca 2020 Off Od tjslaviaadministrator

V stredu 4.3.2020  sme spoznali všetkých štyroch semifinalistov Edymax extraligy. Obhajcovia titulu z Prievidze, minuloroční finalisti z Košíc, ako aj Komárno a Svidník si postup medzi štyroch najlepších vybojovali v najkratšom čase, keď v sériách vyhrali 2:0 na zápasy. V semifinále, ktoré sa začína na budúcu stredu 11. marca a bude sa hrať na tri víťazstvá, sa stretnú Prievidza so Svidníkom a Košice s Komárnom. Myjava, Prešov, Nitra a Zvolen čakajú boje o 5.-8. miesto.

Prievidza vyradila Zvolen po dvoch hladkých víťazstvách 3:0 a do semifinále postúpila štvrtýkrát za sebou. „Kohúti“ boli opäť bez Nikolaja Pavlova, ale aj bez neho potvrdili rolu veľkého favorita. Najlepším hráčom duelu sa stal Milan Javorčík, ktorý dal tri esá a sedem bodov, Marek Ludha nazbieral deväť bodov (dve esá, tri bloky) len za dva sety. Prievidza sa v semifinále stretne so Svidníkom, prvý zápas série bude na budúcu stredu 11. marca v priamom prenose na RTVS 2 (pd 17.25).

Myjava prehrávala so Svidníkom 0:2, ale znížila a v štvrtom sete viedla 17:12 a 21:15. Hostia však tajbrejk odmietli, set vyhrali 25:23, celý duel 3:1 a v tretej sezóne za sebou si zabezpečili postup do semifinále. „Kopaničiari“ sa po skvelom štarte do sezóny neprebojovali medzi štyri najlepšie tímy extraligy ani na šiesty pokus, naposledy boli v semifinále v ročníku 2014-15, keď získali bronz. Víťazstvo hostí zariadili ukrajinskí legionár Dmytro Fedorenko (21 bodov) a Bohdan Tatarenko (20 b.). Svidník zaznamenal až 20 blokov, z toho takmer polovicu (8) Tibor Matušovský.

Edymax extraliga mužov – štvrťfinále play-off (na 2 víťazstvá) – druhé zápasy:
TJ SPARTAK MYJAVA – TJ SLÁVIA SVIDNÍK 1:3 (-22, -16, 16, -23) – konečný stav série 0:2
Myjava: Pokopec 17, Michal Zeman 15, Konc 14, Watzka 12, Pollák 4, Valo 0, libero Ochodnický (Šíma 0, Viskup 3, Barták 0, Š. Rzyman 1, O. Zeman 0). Tréner: M. Pipa.
Svidník: Tatarenko 20, Matušovský 11, Pietrzak 10, Fedorenko 21, Šellong 5, J. Hriňák 5, libero S. Paňko (Repka 0, R. Vitko 0, Macko 0). Tréner: P. Tholt.

MVP: Bohdan Tatarenko (Svidník)

Štvrťfinálový zápas prilákal do myjavskej športovej haly slušnú návštevu. V prvom sete si hostia udržiavali stále mierne vedenie a set nakoniec vyhrali 25:22. Druhý set bol od začiatku jednoznačný, domáci pôsobili bezradne a nevedeli sa útočne presadiť. V treťom sete začali domáci odvážne a agresívne. Vytvorili si výrazný náskok a set ovládli 25:16. Štvrtý set bol zo začiatku vyrovnaný, potom domáci získali vedenie 21:15. Ani to im však nestačilo a v jednom postavení o náskok prišli vďaka útočnému výpadku. Set nakoniec zvládol Svidník pomerom 25:23 a tým aj celý zápas a sériu. Svidník postúpil zaslúžene.

Martin Pipa, tréner Myjavy: „Dnešný zápas sme nezvládli a prehrali. V rozhodujúcich chvíľach sme sa nepresadili na útoku (Svidník mal 20 blokov). Nezvládli sme dobre rozohranú koncovku štvrtého setu, keď sme mali nádejné vedenie 21:15. Celkovo bol súper lepší a zaslúžene postúpil do semifinále.“

Peter Tholt, tréner Svidníka: „Sme veľmi spokojní s dnešným výsledkom a postupom do semifinále. Na Myjave sa nám hrá vždy ťažko a očakávali sme aj dnes tuhý boj. Nakoniec sme ho zvládli v štyroch setoch. V koncovke štvrtého setu rozhodla naša kvalitná obrana na sieti a set aj zápas sme zvládli 25:23 respektíve 3:1.“

Rozhodovali: Sarka Miroslav, Danica Viktoríni – Lisá