Prešov po troch rokoch vyhral v Košiciach, VKP a Komárno doma naplno

26. decembra 2020 Off Od tjslaviaadministrator

V sobotu boli na programe tri zápasy 9. kola extraligy mužov. Vo východniarskom derby vyhrali volejbalisti Prešova v Košiciach 3:2, kde sa tešili prvýkrát po troch rokoch. Domáce prostredie opäť naplno využili hráči VKP Bratislava, keď zdolali Svidník 3:0 a set doma nestratili ani volejbalisti Komárna, ktorí vyhrali nad Trenčínom. Piatkový duel Prievidze s Myjavou odložili pre karanténu myjavského tímu.

Extraliga mužov – základná časť – 9. kolo – sobota:
VKP BRATISLAVA – TJ SLÁVIA SVIDNÍK 3:0 (14, 21, 25)
VKP: Gergely 13, M. Hukel 8, Zaťko 4, Malina 5, Prešinský 9, Kostoláni 22, libero Ľ. Nemec (Marinič 1, Hollý 0). Tréner: J. Nosek.
Svidník: R. Vitko 0, Kozák 14, Matušovský 2, Pietrzak 10, M. Petráš 7, Šellong 3, libero M. Vitko (Jurko 1, Gula 0, Marjov 0). Tréner: P. Tholt.

Hráči zápasu: Ľuboš Kostoláni (VKP) – Lukasz Pietrzak (Svidník)

Prvé dva sety boli v réžii „policajtov“. Hostia sa vzchopili až v treťom sete, ale napokon ho nedotiahli do úspešného konca. Hráči VKP zvládli koncovku vyhrali 27:25 a uspeli bez straty setu aj v druhom domácom zápase v hale FEI. Lídrom bodovania bol univerzál VKP Ľuboš Kostoláni, ktorí si pripísal 22 bodov. Za hostí mal 14 bodov Šimon Kozák. VKP je s bilanciou 4-5 na štvrtom mieste, Svidník (5-4) je tretí. Sezónny debut za VKP absolvoval skúsený nahrávač Tomáš Hollý.

Jaroslav Nosek, tréner VKP: „Musím vyzdvihnúť prístup chlapcov k dnešnému zápasu. Ukázali kvalitu i bojovnosť. V treťom sete dokázali otočiť nepriaznivé skóre a som rád, že v druhom zápase doma sme vyhrali a nestratili ani set.“

Peter Tholt, tréner Svidníka: „Mrzieť nás môže druhý a tretí set, tam sme boli trochu netaktickí a boli tam možno niektoré chyby, ktoré ani neboli na našej strane, ale s tým musíme rátať a vysporiadať sa s tým. Súper hral dobre, to treba priznať.“

Rozhodovali: Královič Lukáš, Sarka Miroslav