Prešov vyhral základnú časť, Myjava zdolala po boji Svidník, ďalší domáci triumf VKP

31. januára 2021 Off Od tjslaviaadministrator

Volejbalisti VK MIRAD UNIPO Prešov sa kolo pred koncom stali víťazmi základnej časti extraligy a zabezpečili si tak priamy postup do semifinále play off. Rozhodli o tom víťazstvom 3:0 na palubovke posledného Trenčína. Z druhého miesta pôjde do play off Myjava, ktorá si v bojovnom zápase poradila so Svidníkom 3:1. Šieste domáce víťazstvo v sérii zaznamenali hráči VKP Bratislava, nad Komárnom vyhrali 3:0 a po základnej časti skončia s istotou na tretej priečke.

Extraliga mužov – základná časť – 13. kolo – sobota:
TJ SPARTAK MYJAVA – TJ SLÁVIA SVIDNÍK 3:1 (22, -23, 21, 21)
Myjava: Watzka 13, Ludha 11, Valo 3, Pokopec 8, Michal Zeman 12, Konc 20, liberá Ochodnický a S. Paňko (Viskup 2, Barták 0, Šíma 2, Pollák 0). Tréner: M. Pipa
Svidník: Marjov 8, R. Vitko 2, M. Petráš 17, Šellong 5, Pietrzak 28, Gula 1, libero M. Vitko (Gulák 9, B. Skasko 0). Tréner: P. Tholt

Hráči zápasu: Michal Zeman (Myjava) – Lukasz Pietrzak (Svidník)

Zápas bol veľmi vyrovnaný a o každý bod sa tuho bojovalo. V prvom sete viedli hostia 22:21, ale pri servise Ludhu domáci otočili na 25:22. Koncovka druhého dejstva patrila hosťom, aj tento set bol vyrovnaný, esom ho ukončil Pietrzak – 1:1. Myjavčania napokon zvládli koncovky tretieho a štvrtého setu a vďaka trojbodovému víťazstvu si upevnili druhé miesto po základnej časti. V prvom kole play off sa tak „Kopaničiari“ stretnú s Prievidzou.

Krátky debut v extralige zaznamenal v drese Svidníka ešte len 15-ročný smečiar Branislav Skasko, bratranec bývalého blokára Tomáša Skaska. V zostave hostí chýbal smečiar Šimon Kozák, na ihrisku boli v jednom momente až štyria „tínejdžri“ – Erik Gulák (16 r.), Radovan Vitko (18 r.), Patrik Marjov (18 r.), Daniel Šellong (19 r.).

Myjava vyhrala oba zápasy so Svidníkom, v prvom vzájomnom meraní síl na palubovke Slávie 3:2. Poľský univerzál Svidníka Lukasz Pietrzak nazbieral 28 bodov a v našich najvyšších súťažiach (extraliga + SP) sa dostal cez hranicu 1900. Po tomto kole má na konte 1912 bodov. Svidník je aktuálne šiesty, v poslednom zápase základnej časti privíta na budúci víkend Košice.

K tridsiatke bodov sa blížil Pietrzak (28 bodov, 4 esá), za domácich mal 20 tiež univerzál Matúš Konc. Kvalitný duel odohral aj hosťujúci smečiar Michal Petráš (17 bodov), myjavský „streďák“ Michal Zeman zaznamenal tri bloky.

Martin Pipa, tréner Myjavy: „Pripravovali sme sa na ťažký zápas a ten aj prišiel. Svidník hral dobre, odvážne a agresívne. Moje družstvo pôsobilo trocha nesústredene a nekoncentrovane. Som rád, že sme vyhrali za tri body, ale musíme tvrdo pracovať, aby sme boli úspešní. Už sa tešíme na play off.“

Peter Tholt, tréner Svidníka: „Nebol to z našej strany zlý zápas, rozhodli detaily. V jednom momente sme mali na ihrisku jedného deväťnásťročného, dvoch osemnásťročných a jedného šestnásťročného hráča. Všetci sa predviedli v dobrom svetle, hlavne Erik Gulák. Bolo fajn, že týchto mladších hráčov vhodne dopĺňali naši skúsenejší borci. Verím, že do play off dobre načasujeme formu.“

Rozhodovali: Moravčík Filip, Mokrý Juraj