Prievidza v generálke na Superfinále zdolala Svidník

3. februára 2020 Off Od tjslaviaadministrator

Volejbalisti
Prievidze vyhrali v sobotňajšom zápase 4. kola nadstavbovej skupiny o 1. – 4. miesto nad Svidníkom 3:1. Obaja súperi sa stretnú na budúci týždeň v Superfinále Slovenského pohára v bratislavskej Eurovia Aréne. Doma nezaváhalo ani Komárno, ktoré nestratilo s Košicami ani set. V skupine 5.-9. prehral Prešov prekvapujúco so Zvolenom 2:3 a Myjava vyhrala v Trenčíne 3:0.

Prievidza hneď s dvomi novými nahrávačmi Petrom Porubským a Samuelom Podstupkom vyhrala piaty z posledných šiestich zápasov a dotiahla sa na rozdiel jedného víťazstva a jedného bodu na vedúce Košice. „Kohúti“ zvládli koncovky tretieho a štvrtého setu. Hostí môže mrzieť najmä záver štvrtého dejstva, v ktorom viedli 24:20, ale nevyužili štyri setbaly, aby dostali duel do tajbrejku. Vydarený duel odohral Nikolaj Pavlov, ktorý si pripísal 19 bodov, za hostí bodoval najviac Bohdan Tatarenko (23). Prievidžania zaznamenali až 16 blokov, po 4 – Marek Ludha, Milan Javorčík a Radoslav Prešinský.

EDYMAX EXTRALIGA MUŽOV – 4. KOLO NADSTAVBOVEJ ČASTI:
Skupina o 1.-4. miesto:

VK OSMOS PRIEVIDZA – TJ SLÁVIA SVIDNÍK 3:1 (18, -22, 25, 28)

Prievidza: Prešinský 9, P. Porubský 2, Javorčík 12, Mačuha 7, Pavlov 19, Pavelka 12, libero Ľ. Nemec (Rehák 2, Podstupka 0, Ludha 4, F. Štepánek). Tréner: R. Chudík.
Svidník: J. Hriňák 4, Tatarenko 23, Macko 11, Pietrzak 20, Fedorenko 15, Matušovský 8, libero S. Paňko. Tréner: P. Tholt.

MVP: Nikolaj Pavlov (Prievidza)

Rostislav Chudík, tréner Prievidze: „Gratulujem chlapcom za bojovnosť. Nastúpili sme s dvomi novými nahrávačmi, ktorí boli v tíme „dva dni aj s cestou“, Podstupka dokonca len s jedným včerajším tréningom, sme to zvládli dobre. Je to perspektívne. Sú to zápasy o dôležité body, o dobré pozície do play off. So Svidníkom sa stretneme o týždeň v ďalšom dôležitom zápase o Slovenský pohár. Ďakujem Petrovi Porubskému aj Samovi Podstupkovi, že išli do zápasu aj cez bolesť a nepripravení a že takto bojovali.“

Peter Tholt, tréner Svidníka: „Bol to dramatický zápas, diváci sa prišli na svoje. Myslím, že to bola dobrá pozvánka na finále Slovenského pohára, v ktorom si na budúci týždeň tento súboj zopakujeme.“

Rozhodovali: Moravčík Filip, Malík Peter