S majstrom bez boda

9. januára 2018 Off Od tjslaviaadministrator

Volejbalisti VKP Bystrina SPU Nitra vyhrali v úvodnom kole nadstavbovej časti skupiny o 1.-4. miesto nad TJ Slávia Svidník 3:1. Na triumf sa obhajca titulu v piatok večer poriadne nadrel a tri body získal vďaka úspešným koncovkám v treťom a štvrtom sete. V drese Nitry debutoval v tejto sezóne univerzál Ľuboš Kostoláni, ktorý prišiel v lete so Zlína.

Extraliga mužov, 1. kolo skupiny 1.-4.:
VKP Bystrina SPU Nitra – TJ Slávia Svidník 3:1 (-19, 16, 25, 26)
Rozhodovali: Vaško a Juráček.
Nitra: Wawrzynczyk 0, Horník 11, Rehák 16, Menner 14, Kašper 5, Porubský 2, libero Hupka (Zaťko 4, Kotoláni 3, Malina 8). Tréner: M. Kardoš.
Svidník: Matušovský 4, J. Hriňák 3, Lux 3, Majcher 6, Pietrzak 25, Ciupa 17, libero S. Paňko (Ščerba 6, Markovič 0, Šellong 0). Tréner: P. Tholt.

Najlepší hráč zápasu (MVP): Marek Malina (Nitra)

Prvý set mali navrch hostia a vyhrali ho 25:19. Druhé dejstvo malo opačný priebeh a Nitra vyrovnala na 1:1 (25:16). Duel sa lámal v koncovke tretieho setu, v ktorom Svidník trestuhodne nevyužil vedenie 18:13 a 23:16 a domáci napokon vyhrali koncovku 27:25, keď v závere zablokovali akcie hostí najskúsenejší hráč Bystrina Zaťko a Kašper. Svidník hrýzol aj v štvrtom dejstve a do polovice mal navrch. V závere mal aj jeden setbal na to, aby dostal duel do tajbrejku, ale Porubského eso prevážilo misky váh na stranu Nitranov, ktorí napokon vyhrali posledný set 28:26 a pripísali si do tabuľky tri body.