Stav vyrovnaný Sk:Po 1:1

10. apríla 2018 Off Od tjslaviaadministrator

Volejbalisti TJ Slávia Svidník vyhrali v stredajšom druhom zápase o 3. miesto nad VK MIRAD PU Prešov 3:1 a vyrovnali stav série na 1:1. Tretí zápas je na programe v sobotu 7. apríla o 17:00 v Prešove. Hrá sa na tri víťazstvá.

Prešov vyhral prvý set, ale v ďalšom priebehu už dominoval Svidník, ktorý sa opieral o trio útočiach hráčov Lukasz Pietrzak (22 bodov), Marcel Lux (19) a Lukasz Ciupa (17). Tri esá a tri bloky si pripísal blokár Ján Majcher. Na prešovskej strane dal o sebe najviac vedieť hráč mesiaca marec Martin Sopko st., ktorý si pripísal 23 bodov, z toho 5 es.

Extraliga mužov, o 3. miesto, druhý zápas (na 3 víťazstvá)

TJ Slávia Svidník – VK MIRAD PU Prešov 3:1 (-22, 17, 18, 23) – stav série 1:1

Rozhodovali: Čunočka a Tiňo, 250 divákov.

Svidník: J. Hriňák 4, Ciupa 17, Majcher 8, Pietrzak 22, Lux 19, Matušovský 8, libero Kalužný (Ščerba 0, Markovič 0). Tréner: P. Tholt.

Prešov: Červeň 8, Feňo 0, M. Sopko st. 23, Mikovčík 8, Katona 6, Hudák 10, libero T. Lampart (Macko 1, Gula 0, S. Lampart 3, Rajduga 3). Tréner: J. Vlk.

Najlepší hráč zápasu (MVP): Marcel Lux (Svidník)

Peter Tholt, tréner Svidníka: „Znovu derby ako sa patrí. Myslím, že od druhého setu sme mali navrch herne aj výsledkovo. Potrebujeme si oddýchnuť a dobre sa pripraviť na sobotňajší zápas.“

Jaroslav Vlk, tréner Prešova: „Séria pokračuje v sobotu u nás v Prešove.“