Súboj o 5. miesto vyhral Svidník, Komárno zdolalo Prešov, uspeli aj VKP a Myjava!

9. februára 2021 Off Od tjslaviaadministrator

Štyrmi zápasmi 14. kola vyvrcholila v sobotu 6. februára základná časť extraligy volejbalistov. Pred víkendom bol už len jeden otáznik a to konkrétne ten, kto obsadí piate a kto šieste miesto. V priamom súboji si piatu priečku po víťazstve 3:2 nad Košicami vybojoval Svidník. V ďalších dueloch vyhralo Komárno nad lídrom z Prešova tiež v piatich setoch (hralo sa v Nitre), druhá Myjava zvíťazila v Trenčíne 3:1 a tretí VKP Bratislava nestratil doma ani set s Prievidzou.

Vo štvrťfinále play-off, ktoré sa začína už v stredu 10. februára a hrá sa na tri víťazné zápasy, sa stretnú Myjava s PrievidzouVKP s Košicami a Komárno so Svidníkom. Víťaz základnej časti Prešov postúpil priamo do semifinále, pretože Trenčín vo vyraďovacej časti štartovať nebude.

Extraliga mužov, posledné 14. kolo základnej časti – sobota:
TJ SLÁVIA SVIDNÍK – VK KDS ŠPORT KOŠICE 3:2 (-22, 19, -23, 24, 10)
Svidník: Jurko 1, Kozák 8, Marjov 11, Pietrzak 23, M. Petráš 23, Matušovský 9, libero M. Vitko (R. Vitko 1, Gula 6, Šellong 0). Tréner: P. Tholt
Košice: Pizur 8, Goč 8, Jakubov 15, Jendrejčák 3, Smolej 17, Ondruš 17, libero Marčok (Machovec 0, Kríž 3, M. Sopko ml. 1, Tesarčík 6). Tréner: R. Vlkolinský

Hráči zápasu: Michal Petráš (Svidník) – Samuel Goč (Košice)

Hostia mali v prvom sete náskok a hoci domáci vyrovnali, koncovka patrila Košiciam a set ukončil esom Miroslav Jakubov. V druhom sete mal Svidník navrch a vyrovnal, v treťom viedol 23:19, ale Košičania pri servise pri servise nahrávača Samuela Goča otočili na 25:23 a dostali sa do vedenia 2:1. Štvrtý set dospel do tesnej koncovky, ktorú zvládol Svidník a vyrovnal na 2:2. V tajbrejku boli domáci lepší a po obrate vyhrali priamy súboj o piate miesto.

V drese Košíc nehral univerzál Patrik Lamanec, najviac bodujúci hráč extraligy mal menšie zranenie. Len krátko sa na ihrisko objavil kapitán Martin Sopko ml., ktorého tréner šetril, nehral ani libero Pavol Kurej. Blokár Košíc Eduar Pizur nastúpil na 100. zápas v extralige, či Slovenskom pohári.

V drese Svidníka si po 23 bodov pripísali Lukasz Pietrzak a Michal Petráš, po 5 blokov zaznamenali Patrik Marjov a Tibor Matušovský. V košickom drese nazbierali po 17 bodov Lukáš Smolej a Nikolas Ondruš. Nahrávač hostí Samuel Goč dal 4 esá a pridal 3 bloky, spolu mal 8 bodov.

Peter Tholt, tréner Svidníka: „Dnes to bolo také trošku utrápené, ale prvý set sme znova mali veľmi zlý nástup. Začalo to niekoľkými chybami a aj keď sme záver mohli zvládnuť, súper nás pritlačil servisom. V ďalšom priebehu, hlavne ten tretí set sme si už možno mysleli, že to je vyhraté a neboli sme disciplinovaní v obrane, no štvrtý set sme zvládli koncovku a piaty set sme už mali celý čas navrch. Vieme, že nás čaká play-off a to je nová súťaž.“

Richard Vlkolinský, tréner Košíc: „Ja si myslím, že to bol veľmi vzácne vyrovnaný zápas aj na číslach aj čo sa týka herného prejavu obidvoch družstiev. Rozhodli krátke odtrhy Svidníka na jednotlivých postaveniach, v ktorých sme my robili opakovane nerealizovateľné veci na side-out a toto si myslím, že rozhodlo, v tomto bol Svidník o kúsok lepší, čo sa aj premietlo potom v tajbrejku. Inak tie čísla na podanie, na prihrávke, v obrane na bloku boli úplne zhodné, takže zápas vonku, my a také čísla, plus špecifické problémy ktoré máme, no dobre zostaneme pri volejbale, dobre dnes.“

Rozhodovali: Tiňo Peter, Sluk Alexander