Svidník nestratil v Prievidzi ani set. Kohúti skončia na 7. mieste!

31. marca 2021 Off Od tjslaviaadministrator

Volejbalisti TJ Slávia Svidník vyhrali v piatkovom zápase 4. kola skupiny o 5.-7. miesto na palubovke VK OSMOS Prievidza 3:0 a dostali sa na priebežné prvé miesto. Zverenci trénera Petra Tholta majú bilanciu 2-1 a 6 bodov, druhý VKP Bratislava (2-0) však odohral o zápas menej.

Extraliga mužov – play-off – piatok:
SKUPINA O 5. – 7. MIESTO – 4. kolo:
VK OSMOS PRIEVIDZA – TJ SLÁVIA SVIDNÍK 0:3 (-21, -22, -16)
Prievidza: Šimko 8, P. Kudra 3, Javorčík 7, Fejt 5, Kilian 8, F. Štepánek 5, liberá Hraňo a J. Gombarčík (Čavojský 2, Čmirjov 0, Brzáč 2, R. Chudík 1, Macko 2). Tréner: R. Chudík.
Svidník: R. Vitko 2, Gula 4, Marjov 8, Kozák 17, M. Petráš 6, Šellong 3, libero M. Vitko (Horňák 4, Jurko 2, Gulák 1, Baslar 1, B. Skasko 1). Tréner: P. Tholt.

Hráči zápasu: Jakub Brzáč (Prievidza) – Radovan Vitko (Svidník)

Domáci sa v prvom sete držali takmer do koncovky, keď prehrávali 18:19. Hosťom pomohli dve esá Marjova a prvé dejstvo ukončil Kozák (21:25). V druhom sete vyhrávali „Kohúti“ 6:4, ale potom dominovali hráči z východu Slovenska. Prievidžania ešte v závere znížili z 19:24 na 22:24, ale na viac to už nestačilo. Tretí set bol vyrovnaný len v úvode, v druhej polovici Svidník jasne dominoval a získal ho v pomere 25:16.
Prievidza prehrala tretíkrát v tejto časti play-off a je isté, že skončí na siedmom mieste v sezóne 2020-21. V priamom súboji o 5. miesto sa v stredu stretnú Svidník a VKP. Bratislavčanov potom ešte čaká v sobotu 27. marca domáci súboj s Prievidzou. V drese Prievidze opäť nastúpil na pár lôpt v druhom sete 58-ročný tréner, nahrávač Rostislav Chudík a zaznamenal aj jeden bod. Na ihrisku boli aj dvaja 15-roční hráči Jakub Brzáč (Prievidza) a Branislav Skasko (Svidník). Svidník pricestoval do Prievidze bez svojho najproduktívnejšieho hráča, poľského univerzála Lukasza Pietrzaka, aj bez blokára Tibora Matušovského.
Najviac bodujúcim mužom zápasu bol hosťujúci smečiar Šimon Kozák (17 bodov, 1 eso, 2 bloky). Za Prievidzu si pripísal 9 bodov Michal Kilian (2 bloky). Prievidza mala v útoku len 38% úspešnosť, na bloky vyhrala 10:4.

Rostislav Chudík, tréner Prievidze: „Dnes sme podali o 70% slabší výkon ako proti VKP. Čakal som, že to naši mladí hráči nezopakujú, ale dúfal som, že sa aspoň priblížime k tomu výkonu zo stredy. Bolo to veľmi slabé, ale pri tej skladbe tímu aký máme sa to dalo čakať, pretože mladí hráči ešte nepodávajú stabilné výkony a Javorčík to sám nemohol utiahnuť. Skúšali sme hru oživiť rôznymi variantami, ale trápili sme sa na prihrávke. Bojovali sme, chlapci sa snažili, ale na viac to dnes nestačilo. Ešte odohráme zápas v Bratislava a uvidíme čo bude s volejbalom v Prievidzi.“

Peter Tholt, tréner Svidníka: „Šancu dnes dostali všetci hráči. Bol to náš posledný extraligový zápas vonku v tejto sezóne a ešte nás čaká záverečný duel doma proti VKP. Verím, že sa pripravíme, je to pre nás posledná príprava pred Slovenským pohárom.“

Rozhodovali: Hrčka Martin, Čuntala Peter