Svidník nezaváhal v Trenčíne, Komárno zdolalo Prievidzu!

18. novembra 2020 Off Od tjslaviaadministrator

V extralige mužov boli v utorok (17.11.2020) na programe dva zápasy. V dohrávke 1. kola vyhral Svidník na palubovke mladíkov z Trenčína 3:0 a zaznamenali tretie víťazstvo v sezóne. Rovnako tretí úspech dosiahlo aj Komárno, ktoré si bez straty setu poradilo s Prievidzou.

Extraliga mužov – základná časť – dohrávka 1. kola – utorok:
ŠŠ VOLEJBAL TRENČÍN – TJ SLÁVIA SVIDNÍK 0:3 (-17, -23, -13)
Trenčín: Turčáni 3, Baslar 5, Vančo 11, Rendla 7, Billich 6, Hlaváč 0, libero Nebus (Kán 1, Murgaš 1, Rosina 0, Volčko 0). Tréner: P. Kalný.
Svidník: Marjov 9, R. Vitko 5, M. Petráš 15, Šellong 5, Pietrzak 9, Gula 5, liberá M. Vitko a B. Paňko (Gulák 1, Kozák 6). Tréner: P. Tholt.

Hráči zápasu: Matúš Nebus (Trenčín) – Michal Petráš (Svidník)

Svidník potvrdil rolu favorita a odniesol si spod hradu Matúša Čáka tri body. V prvom sete sa domáci držali do jeho polovice, potom už na súpera nestačili. V druhom dejstve viedli mladíci z Trenčína aj 17:12, neskôr 23:21, ale koncovku nezvládli a prehrali 23:25. V treťom sete si od stavu 13:17 zobral slovo bývalý smečiar Trenčína Michal Petráš a pri jeho skvelom podaní už domáci nezískali ani bod.
Svidník po po šiestich odohratých dueloch bilanciu 3-3, Trenčín má šesť prehier a len jeden vyhratý set.

Za domácich bodoval najviac Adrián Vančo (11 b.), za hostí Petráš, ktorý si pripísal 15 bodov, z toho 5 es. Štyri bloky mal Daniel Šellong.

Peter Kalný, tréner Trenčína: „Keď sme sa vyvarovali chýb, tak sa nám darilo držať krok so súperom. Škoda koncovky v druhom sete. V treťom sete sme osembodovú pasáž neprihrali skvelý smečovaný servis Petráša. Dnes to bolo lepšie vystúpenie ako v Prievidzi, kládli sme odpor, ale doplatili sme na počet chýb a neprihraté lopty.“

Peter Tholt, tréner Svidníka: „Mladíci dnes hrali odvážne, v druhom sete viedli, ale nakoniec sme koncovku našim dobrým výkonom otočili a set vyhrali. Dnes dostali priestor všetci hráči.“

Rozhodovali: Yurlov Andrij, Čuntala Peter