Svidník zdolal majstra!

Volejbalisti TJ Slávia Svidník sa postarali v nedeľu o veľké prekvapenie, keď v 12. kole extraligy vyhrali nad obhajcom titulu VKP Bystrina SPU Nitra 3:1.

Nitra prehrala druhý z posledných troch duelov a v tabuľke klesla na 2. miesto. Na čelo sa vyšvihli volejbalisti VK Prievidza, ktorí zdolali doma Spartak Myjava 3:0. Svidník potiahli k šiestemu víťazstvu v sezóne najmä traja útočiaci hráči Lukasz Pietrzak (25 bodov), Marcel Lux (16) a Lukasz Ciupa (15).

TJ Slávia Svidník – VKP Bystrina SPU Nitra 3:1 (17, -19, 20, 24)
Rozhodovali: Čunočka a Tiňo, 210 divákov.
Svidník: Matušovský 10, J. Hriňák 4, Ciupa 15, Majcher 2, Pietrzak 25, Lux 16, libero S. Paňko (Ščerba 1, Markovič 0). Tréner: P. Tholt.
Nitra: Zaťko 0, Malina 10, Horník 11, Rehák 14, Menner 11, Kašper 8, libero Hupka (Wawrynczyk 1, Porubský 1). Tréner: M. Kardoš.

Najlepší hráč zápasu (MVP): Lukasz Pietrzak (Svidník)

Peter Tholt, tréner Svidníka: „Cenné víťazstvo pre nás a veľmi dobrý kolektívny výkon. Mojim hráčom gratulujem k víťazstvu a myslím si že aj diváci si prišli na svoje, čiže spokojnosť.“

Marek Kardoš, tréner Nitry: „Mali sme veľký problém s prvou akciou. Bohužiaľ sme neboli úspešní na krajoch siete a to rozhodlo. Hrali sme dosť stereotypne. Vo Svidníku sa hrá veľmi ťažko, ako náhle neotočíte po prvom perfektnom príjme, tak už nasleduje bomba a to už naháňate po celej hale a tá hala je malá, takže väčšinou sa to skončí niekde inde. Treba uznať, Svidník hral dnes odvážne, oveľa odvážnejšie ako my a zaslúžene vyhral.“

 

zdroj: svf.sk