Svidník potvrdil formu!

Výbornú formu potvrdil Svidník, ktorý doma s nováčikom zo Zvolena nestratil ani set a vyhral piaty zápas za sebou. Svidníčania si tak definitívne zabezpečili miestenku v nadstavbovej časti o 1.-4. miesto. Volejbalisti Slávie sú na treťom mieste a hoci do konca 1. časti ich už čaká len jeden zápas, nemôžu klesnúť nižšie ako na štvrtú priečku.

TJ Slávia Svidník – MVK Zvolen 3:0 (20, 27, 23
Rozhodovali: Čunočka a Tatraj, 150 divákov.
Svidník: J. Hriňák 1, Ščerba 13, Majcher 8, Pietrzak 16, Ciupa 6, Matušovský 4, libero S. Paňko (Markovič 0, Lux 7, Suchanič 0). Tréner: P. Tholt.
Zvolen: Podstupka 0, Kučera 12, Michalec 3, Kamenský 10, Vrtielka 13, Orolín 6, libero Hraňo (Vaško 3). Tréner: M. Vaško.

Najlepší hráč zápasu (MVP): Lukasz Pietrzak (Svidník)

Peter Tholt, tréner Svidníka: „Dnes nám v určitých chvíľach chýbalo viac koncentrácie, ale zápas sme vyhrali. Gratulujem chalanom k úspešnému boju o prvú štvorku, na ktorú sa veľmi tešíme.“

Martin Vaško, tréner Zvolena: „Dnes sme odohrali konečne po dlhej dobre dobrý zápas. Myslím, že to bol veľmi bojovný výkon a rozhodujúce koncovky setov sme prehrali kvôli tomu, že sme neboli schopní zaservovať. Naopak súper aj keď kopil veľa chýb na servise v priebehu setov, ale prišla koncovka a bol schopní efektívne podať a to bol rozdiel v tých dvoch koncovkách čo sme prehrali.“