V semifinále proti Myjave na domácej palubovke!

1. decembra 2019 Off Od tjslaviaadministrator

Volejbalisti Svidníka, Prievidze, Myjavy,  a Nitry postúpili do semifinále Slovenského pohára. Prievidza vo štvrťfinále vyradila obhajcu z Košíc, Myjava dala stopku poslednému finalistovi Prešovu, Svidník si poradil s Trenčínom a Nitra zastavila Komárno. Všetky štyri stredajšie odvety štvťfinále sa skončili až po piatich setoch.

V sídle Slovenskej volejbalovej federácie sa vo štvrtok dopoludnia uskutočnilo žrebovanie semifinále SP. V losovaní určil žreb volejbalistom Svidníka Myjavu, ktorú privítajú Svidníčania na domácej palubovke 18. decembra. Semifinále sa bude hrať rovnako na odvety. Víťazi postúpia do Superfinále, ktoré je na programe v nedeľu 9. februára 2020 v bratislavskej Eurovia Aréne.

Svidník potvrdil v súboji s Trenčínom úlohu favorita a podľa očakávania postúpil tretíkrát za sebou do semifinále SP. V domácej odvete vyhrali východniari 3:2, postup mali istý už pri vedení 2:1, pretože na palubovke Trenčanov uspeli v pomere 3:1. Od štvrtého setu hrali domáci v omladenej zostave. Mužom duelu bol svidnícky nahrávač Jakub Hriňák, ktorý zaznamenal 7 es a pridal 3 bloky.

Odvety štvrťfinále Slovenského pohára mužov 2019-20 – STREDA:

TJ SLÁVIA SVIDNÍK – ŠŠ VOLEJBAL TRENČÍN 3:2 (14, -20, 8, -17, 11) – prvý zápas 3:1, postúpil Svidník
Svidník: Šellong 8, J. Hriňák 11, Tatarenko 10, Matušovský 13, Pietrzak 14, Fedorenko 12, libero S. Paňko (R. Vitko 0, Kandráč 4, Repka 4, Horňák 3). Tréner: P. Tholt.
Trenčín: Urbán 1, Š. Rzyman 13, Baslar 8, Vančo 14, Petruf 9, Billich 6, libero Volčko (V. Rzyman 3, Murgaš 0). Tréner: P. Kalný.

MVP: Jakub Hriňák

Peter Tholt, tréner Svidníka: „Splnili sme cieľ, ktorý sme si dali a to bol postup do ďalších bojov. Určite vieme, že výkon ďalších v zápasoch musí byť lepší. V piatom sete mladíci ukázali bojovú tvár a celkom sa mi to páčilo.“

Peter Kalný, tréner Trenčína: „Cením si jeden set so silnou zostavou domácich. Som rád za tento set. V tajbrejku sme sa troška zľakli víťazstva a začali sme sa ponáhľať. Už keď to bolo v súboji dvoch mladých družstiev s výnimkou Hriňáka na domácej strane. My sme za tento zápas spokojní, boli sme tu dôstojný súper.“

Rozhodovali: Čunočka Peter, Sluk Alexander