BOJ O SLOVENSKÝ POHÁR OPÄŤ PRELOŽENÝ

Vzhľadom na aktuálnu situáciu poznačenú pandémiou COVID – 19 v jednotlivých tímoch sa semifinálové a finálové súboje mužov v boji o Slovenský pohár znova prekladajú.🏆

Ešte pred ženským finále malo v piatok (semifinále) a sobotu (finále) bojovať o Slovenský pohár kvarteto mužských tímov – TJ Spartak Myjava, VK MIRAD UNIPO Prešov, TJ Slávia Svidník a VK KDS-Šport Košice. Ich stretnutia sa napokon v plánovanom termíne neuskutočnia. Súťažná komisia SVF o tom rozhodla v pondelok na mimoriadnom zasadnutí po vyhodnotení informácií z jednotlivých klubov.

„V prípade dvoch zo štyroch účastníkov mužského semifinále sa vyskytli pozitívne testovaní, jedno družstvo je celé v karanténe. V ďalšom tíme osoba v ostatných dňoch opakovane prišla do kontaktu s pozitívne testovanými. Po zvážení rizík sme v záujme ochrany zdravia prijali rozhodnutie o odložení zápasov,“ informoval súťažný riaditeľ SVF Ľubo Stražay.
Nový možný termín určí SK SVF po konzultácii s klubmi s ohľadom na vývoj epidemiologickej situácie a termínové možnosti súťaží.

Finále Slovenského pohára žien vo volejbale sa napokon v Nitre v nedeľu neuskutoční. Na základe písomného stanoviska finalistu Slávia EU Bratislava rozhodla v piatok o odložení stretnutia Súťažná komisia SVF. Rekordný 14-násobný pohárový šampión Slávia EU mal o Trofej Štefana Pipu bojovať s finálovým debutantom VK Nové Mesto nad Váhom, v tíme extraligového lídra sa však vyskytol pozitívny test na ochorenie Covid-19.

Súťažná komisia si od Slávie EU Bratislava vyžiada všetky relevantné podklady, ktorými klub doloží pozitivitu na ochorenie Covid-19 u svojich hráčok a menoslov hráčok, ktoré sú na základe úzkeho kontaktu s pozitívne testovanou osobou v karanténe, a teda nemôžu vykonávať športovú činnosť. Na základe týchto informácií rozhodne Súťažná komisia v pondelok 1. marca na mimoriadnom zasadnutí o ďalšom postupe vo veci odloženého finále Slovenského pohára žien,“ informoval súťažný riaditeľ SVF Ľubo Stražay.

Všetkým tímom prajeme skoré uzdravenie a veľa síl!🤗💪🙏

Zdroj: svf, TJ Slávia Svidník, Refoto Zeliznak, Simona Pavelková