Domácu prehru odčinili bez straty setu

31. októbra 2017 Off Od tjslaviaadministrator

Aj v uplynulom týždni odohrali extraligoví volejbalisti TJ Slávia Svidník dve majstrovské stretnutia. V rámci 6. kola v stredu hostili na domácej palubovke štvrté najlepšie mužstvo uplynulej sezóny z Košíc, v sobotu v 7. kole sa predstavili na pôde nováčika vo Zvolene.

Pri pohľade na súpisku klubu z Košíc nás napadlo, či domáci volejbalisti nehostia svoju „farmu.“ Medzi menami súpera nechýbali svidnícki odchovanci (Labik, Lamanec, Vitko, Smolej), či bývalí hráči Slávie (Sopko ml. Kasperkevič). Priebeh prvých dvoch setov mal zrkadlový obraz. V tom prvom sa do výrazného vedenia dostali hostia, v tom druhom domáci volejbalisti. V oboch prípadoch hráči obidvoch mužstiev svoj náskok zveľaďovali a sety doviedli do výrazného rozdielu bodov. Tretí set bol oveľa vyrovnanejší ako prvé dva a domáci v úvode viedli 5:3. Hoci Košičania skóre otočili domáci opäť vyhrávali dvoj i trojbodovým rozdielom (13:11, 19:16). No od stavu 20:20 sa začínalo „odznova“. Slávisti vyhrávali dvakrát o bod, neskôr o bod viedli hostia, no za stavu 23:23 získal súper dve lopty za sebou a tak aj celý set. Podobný priebeh mal aj štvrtý set. Až do stavu 15:15 sa súperi ťahali o každý bod, ani jeden z nich dovtedy nemal náskok ani dvoch bodov. Potom Košičania získali dva body za sebou a od stavu 18:19 si až do konca tohto rozhodujúceho setu udržiavali dvoj až trojbodové vedenie.

Tréner Slávie Peter Tholt pre naše noviny tento zápas zhodnotil takto: „Vo všetkých zápasoch, ktoré sme doposiaľ odohrali, sme mali zlé začiatky prvých setov. V treťom sete, kedy sme mali bodovať, sme zase boli nedôrazní a váhaví v útoku. Celkovo naša účinnosť servisu bola horšia ako u súpera. V kľúčových momentoch zápasu nám trošku chýbalo viac trpezlivosti pri riešení niektorých herných momentoch. Nie všetky bodové lopty boli riešené tak, ako mali byť. Toto bolo z môjho pohľadu rozhodujúce.“

Na pôdu nováčika do Zvolena cestovali svidnícki extraligisti s cieľom odčiniť stredajší neúspech pred domácimi priaznivcami. To sa im nakoniec aj podarilo a najlepším hráčom zápasu sa stal reprezentačný smečiar Marcel Lux, ktorý zaznamenal 14 bodov. V aktuálnej tabuľke patrí Svidníčanom štvrté miesto.

Na webovej stránke Slovenskej volejbalovej federácie tréner Peter Tholt zhodnotil tento zápas krátko: „My sme sem prišli vyhrať, čo sa nám podarilo. Niektoré pasáže hry a riešenia však potrebujeme vylepšiť. Gratulujem mužstvu k trom bodom.“

Výsledky

1. kolo

TJ Slávia Svidník – VK KDS Šport Košice 1:3 (-18, 15, -23, -22) Zostava a body Svidníka: Matušovský 7, J. Hriňák 4, Lux 24, Majcher 5, Pietrzak 13, Ciupa 9, libero S. Paňko (Ščerba 2, Oleárnik 0, Markovič 0)