Košice vyhrali nad lídrom tabuľky Svidníkom

23. decembra 2019 Off Od tjslaviaadministrator

V sobotu boli na programe tri zápasy 16. kola Edymax extraligy, ktoré uzavreli tohtoročný program v najvyššej mužskej súťaži. V šlágri kola vyhrali Košice nad lídrom tabuľky Svidníkom 3:0, Nitra zdolala na domácej palubovke v troch setoch Myjavu a Komárno potvrdilo rolu favorita vo Zvolene, kde vyhralo 3:1. V piatok nezaváhal Prešov doma s Trenčínom (3:0).

Košice odolali tlaku Svidníka najmä v prvom sete, v ktorom prehrávali 12:16 a 16:19. Koncovku však zvládli a prvý set vyhrali 25:22. Druhý set bol vyrovnaný len do polovice, potom dominovali domáci. Hostia sa ešte pokúsili o zvrat, v treťom sete vyhrávali 7:3, ale Košice postupne pridávali a napokon získali set 25:20. Zverenci trénera Richarda Vlkolinského zaznamenali piate víťazstvo za sebou a dvanáste v sezóne. V počte víťazstiev sa dotiahli na vedúci Svidník, ktorý však odohral o zápas viac. Svidník zaznamenal prišiel o štvorzápasovú víťaznú sériu. Najužitočnejším hráčom duelu bol domáci univerzál Patrik Lamanec, ktorý si pripísal 21 bodov (3 esá, 4 bloky).

VK KDS ŠPORT KOŠICE – TJ SLÁVIA SVIDNÍK 3:0 (22, 17, 20)
Košice: Smolej 12, Kríž 3, Lamanec 21, M. Sopko ml. 11, Pizur 9, Kasperkevič 3, libero Kurej (Ondruš 0, Goč 0). Tréner: R. Vlkolinský.
Svidník: J. Hriňák 0, Tatarenko 7, Matušovský 10, Pietrzak 12, Fedorenko 7, Šellong 1, libero S. Paňko (Repka 0, Macko 3, R. Vitko 0, Cihoň 0). Tréner: P. Tholt.

MVP: Patrik Lamanec (Košice)

Richard Vlkolinský, tréner Košíc: „Gratulujem našim chlapcom k víťazstvu. Ďakujeme divákom oboch strán za vytvorenie vynikajúcej atmosféry počas zápasu. Prajeme všetkým krásne prežitie vianočných sviatkov a všetko dobré v Novom roku.“

Peter Tholt, tréner Svidníka: „Čo sa týka zápasu, my sme boli málo agresívni, ale na druhej strane ten 7 zápasový maratón za 3 týždne sme zvládli celkom dobre. Ďakujem fanúšikom, že prišli dnes a takto nás podporili, ďakujem aj pani primátorke. Teraz si oddýchneme, aby sme sa dobre pripravili, potom od januára nás čaká náročný program takže vypneme a ideme ďalej.“

Rozhodovali: Porvazník Igor, Tiňo Peter