Myjavčania do semifinále bez zaváhania, Svidníčania si postup vydreli s VKP!

Myjavčania do semifinále bez zaváhania, Svidníčania si postup vydreli s VKP!

29. marca 2022 Off Od tjslaviaadministrator

Štvrťfinálové súboje play-off Niké Extraligy mužov sa skončili po dvoch zápasoch. Podľa očakávania sa do semifinále prebojovali hráči Spartaka Myjava, ktorí zdolali Prievidzu 3:0 aj v druhom zápase a v bojoch o finále sa stretnú proti úradujúcemu majstrovi z Komárna. V druhej štvrťfinálovej sérii zaskočili Svidníčania hráčov VKP Bratislava a po sobotňajšej výhre 3:1 v Bratislave sa rovnako prezentovali aj v stredu a z pozície piateho tímu po základnej časti si vybojovali postup do semifinále výhrou 3:1 v domácom prostredí. V ňom sa stretnú s Prešovom

Semifinálové série sa začínajú v stredu 16. marca a hrajú sa na tri víťazné zápasy.

Zápasy o 5. miesto, v ktorých si zahrá VKP Bratislava proti VK Osmos Prievidzia, sa hrajú na dve víťazstvá a odštartujú v sobotu 19. marca.

 PLAY-OFF NIKÉ EXTRALIGA MUŽI – ŠTVRŤFINÁLE – STREDA:

VKP BRATISLAVA (4.) – TJ SLÁVIA SVIDNÍK (5.)

PROGRAM SÉRIE

1. ZÁPAS  5. MARCA  VKP – SVIDNÍK  1:3

2. ZÁPAS  9. MARCA  SVIDNÍK – VKP  3:1

TJ Slávia Svidník – VKP Bratislava 3:1 (20, -23, 21, 19) – konečný stav série 2:0

Rozhodovali: P. Tiňo a Höger, 150 divákov.

TJ Slávia: R. Vitko 1, M. Sopko ml. 20, Marjov 11, Gulák 32, B. Skasko 9, Šellong 7, libero M. Vitko (Ľ. Macko 0, Guľa 0). Tréner: R. Paňko.

VKP: Tarabus 12, Banda 3, Trubač 18, Prešinský 6, Vančo 5, Yacoubou 13, libero Kurej (Pavličko 0, Malina 1, Billich 1, Kostoláni 19). Tréner: J. Tiňo.

Hráči zápasu: Erik Gulák (TJ Slávia Svidník) – Ľuboš Kostoláni (VKP Bratislava)

Rastislav Paňko, tréner TJ Slávia: „Zápas bol veľmi bojovný. Na oboch stranách vládla nervozita, ktorá spôsobovala niektoré chyby. Súper veľmi dobre podával, tlačil nás podaním, no ustáli sme to a dotiahli zápas do víťazného konca svojou bojovnosťou a oduševnením. Chcem chlapcom pogratulovať za predvedenú sériu, prajem im veľa takýchto úspešných zápasov aj v semifinále. Veľká vďaka patrí aj našim skvelým fanúšikom, ktorí si našli cestu do haly a v búrlivej atmosfére nám pomohli k víťazstvu.“

 

Juraj Tiňo, tréner VKP: „Gratulujem Svidníku!“

Zdroj: svf, TJ Slávia Svidník