Svidník doma nestačil na Komárno

23. novembra 2023 Off Od tjslaviaadministrator

V sobotu sa v rámci 3. kola Niké Extraligy mužov predstavili volejbalisti Komárna vo Svidníku.

O víťazovi duelu musel rozhodnúť až tajbrejk, ktorý zvládli lepšie hráči Komárna. Domáci viedli 2:1 na sety, ale zápas napokon prehrali aj vďaka lepšej disponovanosti hosťujúcich hráčov, ktorí si v tajbrejku vytvorili náskok 10:3, ktorý už len kontrolovali. V piatom sete sa blokár Komárna Emanuel Kohút zaskvel dvomi esami a dvomi blokmi.

Komárno tak zostalo po 3. kole jediným nezdolaným tímom v mužskej Niké Extralige.

Kolo dohrajú v nedeľu duelom nováčikov Banská Bystrica – Nitra.

Niké Extraliga muži – 3. kolo – sobota:

TJ Slávia Svidník – Rieker UJS Komárno 2:3 (19, –1823, –23, -9)

Rozhodovali: Andrejčák a Dunčko, 240 divákov.

TJ SLÁVIAR. Vitko 3, M. Sopko ml. 15, De Moraes 14, Salton 19, De Sousa 10, Šellong 10, libero M. Vitko (Miščík 0, Bognár 1). Tréner: R. Paňko.

RIEKER UJS: Kohút 13, Kasperkevič 0, Ogurčák 15, Mačuha 10, Mlynarčík 19, Gergely 18, liberovia Pati-Nagy a Krajčo (B. Hanúsek 1, Százvai 0, P. Kudra 0, Lam 2). Tréner: R. Vlkolinský.

Hráči zápasu: Daniel Šellong (TJ Slávia Svidník) – Simon Pati-Nagy (Rieker UJS Komárno)

Rastislav Paňko, tréner TJ SláviaVýkon Komárna gradoval od setu k setu. Hlavne sa lepšili na podaní aj prihrávke. Mrzí ma, že sme nezvládli koncovku štvrtého setu, v ktorej sme boli málo dôrazní. Zápas sa mal skončiť 3:1 v náš prospech.“

Richard Vlkolinský, tréner Rieker UJSGratulujem chlapcom k víťazstvu. Zápas bol ako na hojdačke. Každý chvíľu hralo v zápase lepšie iné družstvo. Rotácia v tajbrejku, pri ktorej sme bodovali, nám vyšla a z hľadiska zápasu bola rozhodujúca.“