Svidníčania zdolali Prievidzu dvakrát v jednom týždni!

23. novembra 2021 Off Od tjslaviaadministrator

SLOVENSKÝ POHÁR

Svidníčania mali po zápase v Prievidzi dôvod na radosť. Slovenský pohár mužov mal v utorok 16.11.2021 v 1. kole na programe posledný zápas, v ktorom Svidník bez väčších problémov zvíťazil v Prievidzi 3:0 na sety, keď v prvom sete dovolil domácim uhrať iba 12 bodov. V útoku sa najviac darilo hosťujúcemu univerzálovi Erikovi Gulákovi, ktorý zaznamenal 19 bodov a mal 63-percentnú úspešnosť v útoku.
VK OSMOS PRIEVIDZA – TJ SLÁVIA SVIDNÍK 0:3 (-12, -20, -22)
Rozhodovali: Malík a Niklová.
VK OSMOS Prievidza: D. Mečiar 7, Javorčík 9, M. Macko 3, Kilian 7, Brzáč 0, Šimko 6, libero
Hraňo (Krajčo 3, P. Kudra 0, Fejt 0). Tréner: R. Chudík.
TJ Slávia Svidník: Šellong 4, R. Vitko 1, Skasko 9, Ľ. Macko 6, Gulák 19, M. Sopko ml. 4
liberovia M. Vitko a B. Paňko (Horňák 0, Magera 0, Fedorenko 5). Tréner: R. Paňko.
Hráči zápasu: Milan Macko (VK OSMOS Prievidza) – Radovan Vitko (TJ Slávia Svidník)

Rastislav Paňko, tréner TJ Slávia Svidník: „Do Prievidze sme pricestovali s cieľom vyhrať a splnili
sme ho. Som rád, že príležitosť v našom tíme dostali mladí hráči a rovnako aj hráči z lavičky.
Tešíme sa už na odvetu, ktorú verím, že odohráme vo Svidníku. Boli sme lepším tímom vo
všetkých činnostiach a svojim chlapcom gratulujem k víťazstvu.“

Radovan Vitko, najlepší hráč TJ Slávia Svidník: „V prvom sete sme veľmi dobre podávali
a odtlačili sme súpera od siete. Druhý set bol do polovice fajn, potom prišli striedania
a trošku sme si to skomplikovali, ale napokon ho dotiahli do víťazného konca. V treťom sete
sme sa trápili, ale v koncovke sme ukázali svoju silu a vyhrali tento zápas 3:0.“

EXTRALIGA A SLOVENSKÝ POHÁR

Svidník si okrem troch bodov do tabuľky pripísal aj postup do semifinále Slovenského pohára!
Sedemdesiat minút trval sobotňajší zápas Extraligy mužov medzi hráčmi VK Osmos Prievidza a TJ Slávia Svidník. Tímy si tak zopakovali tohtotýždňový výsledok, keď Svidník v prvom zápase úvodného kola Slovenského pohára v utorok 16.11.2021 v Prievidzi zvíťazil 3:0 a rovnaký výsledok sa v Prievidzi zrodil aj v sobotu. Svidník si tak okrem troch bodov do tabuľky pripísal aj postup do semifinále Slovenského pohára.
VK OSMOS PRIEVIDZA – TJ SLÁVIA SVIDNÍK 0:3 (-20, -16, -20)
Rozhodovali: Tiršel a Malík.

VK OSMOS Prievidza: D. Mečiar 5, Fejt 1, Kilian 12, Javorčík 10, M. Macko 4, P. Kudra 3 libero
Krajčo (Brzáč 3). Tréner: R. Chudík.
TJ Slávia Svidník: Šellong 6, R. Vitko 0, Fedorenko 12, Ľ. Macko 6, Gulák 13, M. Sopko ml. 6
libero M. Vitko (Horňák 0, Ľ. Skasko 0, B. Skasko 4). Tréner: R. Paňko.

Hráči zápasu: Milan Javorčík (VK OSMOS Prievidza) – Dmytro Fedorenko (TJ Slávia
Svidník)

Rastislav Paňko, tréner TJ Slávia Svidník: „Cieľ, ktorý sme si pred týmto zápasom dali, sme splnili.
Trápili sme sa na servise, ale napokon sme to zvládli a vyhrali sme. Do extraligovej tabuľky
sme si pripísali ďalšie víťazstvo a zároveň sme postúpili aj do semifinále Slovenského pohára,
k čomu svojim zverencom gratulujem a Prievidzi ďakujem za dobrý výkon, ktorý proti nám
predviedli.“
Dmytro Fedorenko, najlepší hráč TJ Slávia Svidník: „Nebol to pre nás až taký ťažký zápas. Vyhrali
sme hladko, a to nám musí dodať ešte viac sebavedomia. Každým dňom sa zlepšujeme a som
presvedčený o tom, že po novom roku budeme ešte lepší. Teraz máme veľa problémov so
zranenými hráčmi, ale keď sa nám všetci hráči vrátia do zostavy, ukážeme svoju pravú tvár