Svidník po strhujúcom finiši zdolal prvýkrát v sezóne Košice!!!

Volejbalisti TJ Slávia Svidník vyhrali v sobotňajšom zápase 5. kola nadstavbovej časti v skupine o 1.-4. miesto nad VK KDS Šport Košice 3:2, keď otočili záver tajbrejku. Finalisti Slovenského pohára vyhrali v tejto sezóne nad Košicami prvýkrát po troch prehrách.

Košice prišli do Svidníka hneď s dvomi novými posilami na bloku. Debut v drese lídra tabuľky absolvoval skúsený ukrajinský volejbalista Valentin Burkovskij (v základe) a talentovaný slovenský reprezentant Ján Jendrejčák (striedal). Súboj dvoch vyrovnaných súperov dospel do tajbrejku, hostia vyhrali prvý a tretí set, domáci druhý a štvrtý. V piatom dejstve boli Košičania bližšie k víťazstvu, keď vyhrávali 12:9 a 13:11, ale Svidník pri podaní poľského univerzála Lukasza Pietrzaka otočil na 15:13 a zaznamenal 14. víťazstvo v ročníku. Bodovým lídrom duelu bol domáci Dmytro Fedorenko (26 b.), o dva menej si pripísal Pietrzak. Na strane hostí si Martin Sopko ml. pripísal 16 bodov.

Edymax extraliga mužov, 5. kolo – SOBOTA:
Skupina o 1.-4. miesto:

TJ SLÁVIA SVIDNÍK – VK KDS ŠPORT KOŠICE 3:2 (-24, 12, -22, 19, 13)
Svidník: Tatarenko 13, Šellong 4, Pietrzak 24, Fedorenko 26, Matušovský 6, J. Hriňák 2, libero S. Paňko (R. Vitko 0, Marjov 0). Tréner: P. Tholt.
Košice: Smolej 15, Kríž 4, Lamanec 14, M. Sopko ml. 16, Burkovskij 3, Kasperkevič 2, libero Kurej (Goč 1, Ondruš 1, Jendrejčák 2, Machovec 0, Tesarčík 2, Jakubov 0). Tréner: R. Vlkolinský.

MVP: Lukasz Pietrzak (Svidník)

Peter Tholt, tréner Svidníka: „Som veľmi rád ako sme sa rehabilitovali z minulého týždňa. Že sme vyhrali je také korenie, bolo to napínavé, veľmi dobré pre divákov. Výkon bol určite lepší, keď sme dnes prehrávali v tajbrejku myslím, že o 4 body, tak sme neklesli, mentálne sme ďalej bojovali a zápas sme nakoniec dotiahli do víťazného konca. Chalanom gratulujem!“

Richard Vlkolinský, tréner Košíc: „Klasické východniarske derby vo Svidníku s piatimi setmi. Mrzí nás prehra, no bojujeme ďalej.“

Rozhodovali: Sluk Alexander, Tiňo Peter

Počet divákov: 280

Zdroj: svf
Foto: Svetlom maľované