Svidník „vypálil“ rybník Prešovu, Komárno s mečbalom!

Svidník „vypálil“ rybník Prešovu, Komárno s mečbalom!

30. marca 2022 Off Od tjslaviaadministrator

V druhých semifinálových zápasoch play-off Niké Extraligy mužov potvrdili Svidníčania, že sú nepríjemným súperom aj favoritom a na vlastnej koži sa o tom presvedčili Prešovčania, ktorí podľahli hráčom Slávie 0:3. Komárno aj v šiestom vzájomnom zápase v tejto sezóne zdolalo Myjavu a od postupu do finále ho delí už len jedno víťazstvo.

PLAY-OFF NIKÉ EXTRALIGA MUŽI – SEMIFINÁLE – SOBOTA:

VK MIRAD UNIPO PREŠOV (1.) – TJ SLÁVIA SVIDNÍK (5.)

PROGRAM SÉRIE

1. ZÁPAS  16. MARCA PREŠOV – SVIDNÍK    3:0

2. ZÁPAS  19. MARCA SVIDNÍK – PREŠOV    3:0

3. ZÁPAS  23. MARCA PREŠOV – SVIDNÍK    17.00

PRÍPADNÝ 4. ZÁPAS   26. MARCA SVIDNÍK – PREŠOV    17.00

PRÍPADNÝ 5. ZÁPAS   30. MARCA PREŠOV – SVIDNÍK    17.00

TJ Slávia Svidník – VK MIRAD UNIPO Prešov 3:0 (23, 18, 29) – stav série 1:1

Rozhodovali: Mokrý a Höger, 200 divákov.
TJ Slávia: Marjov 6, R. Vitko 3, M. Sopko ml. 9, Ľ. Macko 8, Gulák 18, B. Skasko 13, libero M. Vitko (Horňák 0, Gula 0). Tréner: R. Paňko.

VK MIRAD UNIPO: Jendrejčák 1, Goč 0, Smolej 3, Mikovčík 5, Kozák 14, Ščerba 18, libero T. Lampart (Porubský 1, Hudák 1, V. Rzyman 0, M. Sopko st. 6). Tréner: E. Digaňa.

Hráči zápasu: Branislav Skasko (TJ Slávia Svidník) – Michal Ščerba (VK MIRAD UNIPO Prešov)

Rastislav Paňko, tréner TJ Slávia: Zápas sa začal nervózne na oboch stranách. Chlapci mali zviazané ruky, najviac sa to prejavilo na servise. My sme dobre side-outovali, z pozitívnej prihrávky aj negatívnej prihrávky sme boli úspešní. Chlapcom chcem pogratulovať za bojovný výkon, aj keď sa vyskytli nejaké chybičky, ale pokračujeme ďalej. Stav série je 1:1, čo je hlavné. Pozývam všetkých fanúšikov k zápasu v stredu do Prešova, ale aj v sobotu do haly do Svidníka.“

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD UNIPO: Je to play-off. Chlapci si mysleli, že to pôjde samo a nejde, čo je dobré. My sme sa dozvedeli v priebehu dňa nepríjemnú správu, no Šimon Kozák výborne odohral na poste univerzále, čiže to nebola nejaká citeľná strata, že Lamanec nám na chvíľu vypadol. Každopádne, musíme sa znova pripraviť, chlapci si musia uvedomiť, že v play-off sa reálne bojuje, že to už nie je základná časť a musíme sa na to takto aj pripraviť, lebo vo finále sa bojuje a nie je to len tak, že to príde samo.

 

Zdroj: svf, Veronika Mihalíková, TJ Slávia Svidník