Záver zdramatizovali sami

1. marca 2017 Off Od tjslaviaadministrator

Prvú polovicu súťažných stretnutí v nadstavbovej časti volejbalovej extrali­gy mužov o 6. – 9. mies­to ukončili volejbalisti TJ Slávia v sobotu. Na domá­cej palubovke hostili Sta­roľubovčanov. V úvodnom sete do stavu 5:5 to bolo vyrovnané, neskôr hostia zís­kali trojbodový náskok. Ten však pomerne ľahko domáci volejbalis­ti zlikvidovali a opäť to bol boj o každú loptu. Za stavu 18:18 tento­raz na trojbodový rozdiel „utiekli“ domáci volejbalisti a hoci hostia ich náskok znížili na rozdiel bodu domáci „klincom“ legionára Ci­upu využili hneď prvý setbal. Aj druhý set bol v jeho úvode po­dobný tomu prvému až do stavu 11:11. Body potom postupne pri­búdali na konto domácich, ktorí viedli až päťbodovým rozdielom (20:15). Súper sa však nevzdával a v závere setu znížil náskok Svid­níčanov na rozdiel dvoch bodov. Aj tentoraz však domáci využili hneď prvý setbal, keď stredom si­ete zaútočil Majcher. Od úvodnej lopty tretieho setu všetko nasved­čovalo tomu, že to bude pre Slá­viu bezproblémové. Stále si udr­žiavala výrazný bodový odstup od súpera až do stavu 24:18. Vtedy došlo k prestriedaniu v domácom kolektíve a súper nečakane vyrov­nal na 24:24. To sa už domáci po­stupne vracali k základnej zostave a po lopte súpera do autu získali rozhodujúci bod celého stretnutia. Výsledok TJ Slávia Svidník – VKM St. Ľubovňa 3:0 (23, 21, 25) Zostava Svidníka: Majcher 4, J. Hriňák 6, Ščerba 5, Skasko 7, Gera 12, Ciupa 12, libero Paňko (Peleščák 6, Petrík 0, Žák 1, Mar­kovič 0, Holinga 1) Sobotňajšie stretnutie pre náš týždenník zhodnotil tréner Slávie Peter Tholt: „Aktuálne je tých stretnutí menej a v podstate hráme každý druhý týždeň. A tak je ťažšie dostať mužstvo do herného tempa. Tréningy sme prispôsobovali viac k odstraňovaniu technických ne­dostatkov. Na jednej strane je to dobre, na druhej strane nám však chýba samotná herná činnosť, čo sa prejavuje aj v samotných zá­pasoch. Aj dnes sme sa v niekto­rých momentoch prispôsobili hre súpera a urobili sme viacero chýb. Cieľ zvíťaziť bez straty setu sme nakoniec splnili. Chcem poďako­vať nášmu Fan klubu, ktorý nás podporoval počas celého stretnu­tia tak ako vždy a verím, že sa im v nasledujúcich zápasoch vrátane play-off odmeníme výbornými výkonmi.“ -bar-
Autor: redakcia