Košice sú po veľkom obrate v Myjave jednu výhru od finále, Svidník zdolal Prievidzu!

Volejbalistov VK KDS-Šport Košice delí jediné víťazstvo od postupu do finále play-off extraligy. Košičania v stredu v treťom súboji semifinále zvíťazili na palubovke TJ Spartak Myjava 3:2 po obrate z 0:2, keď v tajbrejku odvrátili aj štyri mečbaly a v sérii, v ktorej dosiaľ ani jeden tím neuspel doma, vedú 2:1 na zápasy. Postup do svojho historicky druhého finále – po dvoch rokoch – môžu Košice spečatiť v sobotu na domácej pôde (19.00); aj tento duel odvysiela v priamom prenose Huste.TV.

V úvodnom zo šiestich kôl skupiny o 5. – 7. miesto sa z domácej výhry tešil TJ Slávia Svidník, ktorý si poradil s oslabeným VK OSMOS Prievidza v troch setoch. V sobotu sa Svidník predstaví na palubovke VKP Bratislava (18.00), „kohúti“ budú mať voľno.

SKUPINA O 5. – 7. MIESTO – 1. kolo:
TJ SLÁVIA SVIDNÍK – VK OSMOS PRIEVIDZA 3:0 (21, 22, 17)
Svidník: Šellong 9, R. Vitko 3, Kozák 5, Matušovský 2, Pietrzak 9, M. Petráš 14, liberá M. Vitko a B. Paňko (Horňák 1, Gula 2, Baslar 7, Gulák 3). Tréner: P. Tholt.
Prievidza: P. Kudra 1, Čavojský 8, Štepánek 2, Kilian 12, Čmirjov 12, Fejt 6, libero Hraňo. Tréner: R. Chudík.

Hráči zápasu: Michal Petráš (Svidník) – Juraj Čavojský (Prievidza)

Prievidzi pre karanténu chýbalo viacero hráčov vrátane kapitána Javorčíka, Svidník začal v najsilnejšej zostave, ale v priebehu stretnutia dal tréner Tholt príležitosť aj hráčom z lavičky. Domáci si v priebehu prvého setu vypracovali päťbodový náskok (12:7, 20:15), hostia sa ešte priblížili na dva body (18:20), Svidník si záver ustrážil – rovnako ako v druhej časti, keď Prievidza v koncovke znížila z 19:24 na 22:24. V treťom sete domáci ušli z 9:8 na 16:8 a záver bez problémov kontrolovali.
Najviac bodov získal domáci smečiar Petráš (14), ktorý si pripísal aj 4 esá, po 3 bloky predviedli jeho spoluhráči Šellong a nová tvár vo svidníckom tíme Baslar, ktorý prišiel pred play-off z ŠŠ Trenčín. Za hostí získali tucet bodov univerzál Kilian aj Ukrajinec Čmirjov.

Peter Tholt, tréner Svidníka:„Príležitosť dnes dostali všetci hráči, postupne sa rozohrávame a pokračujeme ďalej.“

Rostislav Chudík, tréner Prievidze:„Volejbal v týchto časoch a zvlášť pre Prievidzu nie je taký podstatný, hlavne, aby sme boli zdraví a konečne to všetko ustúpilo a dúfame, že od nového ročníka všetko začne od začiatku dobre pre všetkých.“

Šimon Kozák, TJ Slávia Svidník: „Zápas dopadol dobre, bolo to fajn, sme radi že sme hrali prvý zápas doma, všetci sme sa vystriedali, všetci sme si zahrali. Ten výkon treba ešte zlepšiť, stále to nie je úžasné, tá forma je asi taká, ako to dopadlo proti Komárnu. Sme ale radi, že sezónu môžeme dohrať a nejak sa revanšovať v Slovenskom pohári, to je asi momentálne jediný cieľ, ktorý nám zostal.“

Rozhodovali: Tiňo Peter, Hudák Ivan

*zápas sa odohral bez divákov*

Zdroj: svf, TJ Slávia Svidník