Myjava vyhrala v Košiciach 3:2 a vynútila si 5. zápas. VKP zdolal Svidník

Volejbalisti TJ Spartak Myjava vyhrali v sobotňajšom štvrtom semifinálovom zápase play-off extraligy mužov na palubovke VK KDS-Šport Košice 3:2 a vynútili sa rozhodujúci piaty zápas. Ten sa aj v priamom prenose na Huste.tv uskutoční v stredu 17. marca o 18.00 v Myjave. Stav série je vyrovnaný 2:2. V zápase o 5.-7. miesto vyhral VKP Bratislava nad TJ Slávia Svidník 3:0.

Extraliga mužov – play-off – sobota:
SKUPINA O 5. – 7. MIESTO – 2. kolo:
VKP BRATISLAVA – TJ SLÁVIA SVIDNÍK 3:0 (15, 19, 15)
VKP: Gergely 14, Kraisl 4, Zaťko 1, Malina 4, Prešinský 7, Kostoláni 10, liberá Ľ. Nemec a Jakubík (Vančo 2, Demeter 4, Hollý 1, Marinič 3). Tréner: J. Nosek.
Svidník: R. Vitko 0, M. Petráš 6, Šellong 3, Gulák 6, Gula 7, Baslar 3, libero M. Vitko (Marjov 2, Horňák 1, Matušovský 0). Tréner: P. Tholt.

Hráči zápasu: Bartolomej Jakubík (VKP) – Marián Vitko (Svidník)

Domáci volejbalisti mali zápas od začiaku do konca v rukách a nepustili Svidník k ničomu.
Pre hráčov VKP to bol v skupine o 5.-7. miesto prvý zápas, v extralige nastúpili prvýkrát od 24. februára. „Policajti“ zaznamenali doma desiate víťazstvo z jedenástich duelov. Doma prehrali len raz, keď v rozhodujúcom piatom zápase štvrťfinále nestačili na Košice. Svidník v 1. kole skupiny 5.-7. vyhral nad Prievidzou 3:0.
Za domácich bodoval najviac Marek Gergely (14 b.), ktorý dal 2 esá a v útoku mal výbornú 80% úspešnosť. Univerzál Ľuboš Kostoláni si za prvé dva sety pripísal 10 bodov. Štyri bloky si pripísal najlepší blokár extraligy Radoslav Prešinský. Za hostí mal 7 bodov Šimon Gula.

Jaroslav Nosek, tréner VKP: „Som rád, že chlapci pristúpili k zápasu zodpovedne a sme radi, že sme ho zvládli na nulu a pripravíme sa rovnako aj do Prievidze.“

Peter Tholt, tréner Svidníka: „Dnešný zápas nebol z našej strany dobrý výkonom, ani prejavom. Čakal som, že si zápas užijeme, pretože sme nemali čo stratiť a že sa budeme prezentovať bojovnosťou. S týmto určite nemôžem byť spokojný. Prehrať sa dá, ale určite nie takým spôsobom ako sme dnes prehrali.“

Rozhodovali: Dovičovič ml. Dušan – Schimpl Igor

*zápas sa odohral bez divákov*

Zdroj: svf, TJ Slávia Svidník