Myjavčania v Niké Extralige mužov zdolali nepríjemný Svidník

16. februára 2022 Off Od tjslaviaadministrator

V prvom zápase 19. kole Niké Extraligy mužov si v priamom súboji o nasadenie do play-off zmerali sily tímy Myjavy a Svidníka. V štvorsetovom zápase nakoniec vyhrali zverenci trénera Martina Pipu 3:1.

Niké Extraliga muži – základná časť – 19. kolo – sobota:

TJ Spartak Myjava – TJ Slávia Svidník    3:1 (20, 19, -20, 17)
Rozhodovali: Čuntala a Tiršel, 235 divákov.

TJ Spartak: M. Zeman 9, Valo 1, Pokopec 16, Mačuha 6, Viskup 0, Watzka 10, libero Ochodnický (Konc 20, Barták 0, Š. Rzyman 0). Tréner: M. Pipa.
TJ Slávia: R. Vitko 3, M. Sopko ml. 11, Marjov 10, Gulák 20, B. Skasko 8, Šellong 7, libero M. Vitko (Gula 0, Ľ. Skasko 0, Ľ. Macko 0). Tréner: R. Paňko.

Hráči zápasu: Matúš Konc (TJ Spartak Myjava) – Branislav Skasko (TJ Slávia Svidník)

Martin Pipa, tréner TJ Spartak: Tento zápas bol veľmi dôležitý v rámci nasadenia tímov do play-off. Bol to skôr boj, ako krásny volejbal. Prvé dva sety sme zvládli s prehľadom a aj vďaka súperovým chybám. V treťom sete sme urobili viac chýb a súper set zaslúžene vyhral. V štvrtom sete bol stav do polovice vyrovnaný, ale v druhej časti sme súpera ubránili. Toto víťazstvo si cením, bolo to hlavne o bojovnosti.“

Rastislav Paňko, tréner TJ Slávia: Duel s Myjavou bol o chybách. Kto urobil viac chýb, ten viedol. V prvých dvoch setoch sme robili viac chýb ako Myjava. V treťom sete urobil Spartak sériu chýb, a preto sme set vyhrali. V štvrtom sete zasa rozhodli naše chyby. Gratulujem súperovi k víťazstvu.

Zdroj: TJ Slávia Svidník, svf