VKP zdolal Svidník, Komárno v dráme Myjavu

VKP zdolal Svidník, Komárno v dráme Myjavu

29. marca 2022 Off Od tjslaviaadministrator

V dohrávke 18. kola Niké Extraligy mužov zdolali hráči VKP Bratislava v dôležitom zápase Svidník na jeho palubovke 3:1 a v zápase minuloročných finalistov v 20. kole vyhralo Komárno s Myjavou 3:2. Obdivuhodný výkon podal univerzál Komárna Peter Mlynarčík, ktorý si na svoje konto pripísal 35 bodov!

Niké Extraliga muži – základná časť – 18. kolo – sobota:
TJ Slávia Svidník – VKP Bratislava 1:3 (-21, 18, -18, -15)

Rozhodovali: Tiňo a Hudák, 100 divákov.

TJ Slávia: Ľ. Macko 8, R. Vitko 2, M. Sopko ml. 17, Šellong 2, Gulák 7, B. Skasko 9, libero M. Vitko (Horňák 6, Gula 0, Marjov 5). Tréner: R. Paňko.
VKP: Tarabus 12, Banda 1, Trubač 16, Prešinský 4, Vančo 7, Yacoubou 17, libero Kurej (Pavličko 0, Kostoláni 11, Malina 0). Tréner: J. Tiňo.

Hráči zápasu: Martin Sopko ml. (TJ Slávia Svidník) – Pavol Kurej (VKP Bratislava)
Rastislav Paňko, tréner TJ Slávia: „Tento zápas nám nevyšiel. Som veľmi sklamaný z tohto zápasu, hlavne hráči, od ktorých som si sľuboval, že dokážu potvrdiť zápas zo Slovenského pohára, nepodali očakávaný výkon a najväčší problém bol zložiť loptu na zem. Nedokázali sme u súpera zabodovať. Ak na ihrisku budeme málo emocionálni, málo agresívni, tak žiaľbohu aj ostatné zápasy budú vyzerať ako tento. Chlapci musia pochopiť, že volejbal sa hrá naplno s emóciami a na hranici rizika, to si musia zapamätať najmä mladší hráči, ktorí musia ísť na maximum.“

Juraj Tiňo, tréner VKP: „Bol to veľmi vypätý a nervózny zápas. Aj my, aj domáci si uvedomovali o čo ide. Prejavili sme však väčšiu túžbu vyhrať a podarilo sa nám to. Tretí a štvrtý set bol z našej strany výborný. Vo Svidníku sa nevyhráva ľahko, čo domáci potvrdili, ale boli sme lepším tímom a zaslúžene sme získali tri body.“

 

Zdroj: svf, TJ Slávia Svidník