Päťsetové víťazstvo pre Svidník!

V oboch sobotňajších zápasoch 3. kola nadstavby Edymax extraligy mužov sa zrodili tajbrejky. V skupine o 1.-4. miesto zvíťazili volejbalisti TJ Slávia Svidník po obrate z 1:2 nad VK Spartak UJS Komárno 3:2 a hráči VO TJ Spartak Myjava vyhrali na palubovke VK MIRAD PU Prešov tiež v piatich setoch.

Aj v treťom vzájomnom zápase tejto sezóny sa medzi Svidníkom a Komárnom hral tajbrejk, pričom vždy vyhral domáci tím. V základnej časti sa tešil Svidník v 3. kole a Komárno v 12. kole. Finalisti Slovenského pohára v sobotu prehrávali 1:2 na sety, ale ustáli koncovku štvrtého dejstva a tajbrejk už mali v rukách. Svidník zaznamenal v nadstavbe prvé víťazstvo, Komárno po skvelom finiši v základnej časti prehralo v nadstavbe tretíkrát v rade. Lídrom štatistík v domácom tíme bol 28-bodový poľský univerzál Lukasz Pietrzak, rovnako 28 bodov si pripísal aj striedajúci univerzál Komárna Juraj Rak. V ďalšom kole cestuje Svidník do Prievidze, duel bude generálkou na Superfinále SP v Bratislave. Komárno privíta Košice.

EDYMAX EXTRALIGA MUŽOV, 3. KOLO NADSTAVBY – SOBOTA
SKUPINA O 1.-4. MIESTO:
TJ SLÁVIA SVIDNÍK – VK SPARTAK UJS KOMÁRNO 3:2 (22, -23, -17, 23, 10)
Svidník: Šellong 3, J. Hriňák 3, Tatarenko 18, Matušovský 13, Pietrzak 28, Fedorenko 19, libero S. Paňko (Marjov 1, Macko 3, Repka 0, R. Vitko 0). Tréner: P. Tholt.
Komárno: M. Kubš 12, Tarabus 11, Zaťko 3, Ogurčák 17, Kašper 3, J. Petráš 2, libero Turis (Rak 28, Forró 3). Tréner: R. Pělucha.

MVP: Lukasz Pietrzak (Svidník)

Peter Tholt, tréner Svidníka: „Myslím, že už sme potrebovali takýto zápas, v ktorom sme ukázali, že aj keď prehrávame, dokážeme zápas obrátiť a dotiahnuť ho do víťazného konca. Ja si toto veľmi na chlapcoch vážim a gratulujem im k víťazstvu. Súper dobre prihrával naše podanie, čo prispelo ku kvalite zápasu, ale druhý set si takto pustiť určite nemôžme dovoliť.“

Robin Pělucha, tréner Komárna: „Gratulujem domácim, bol to veľmi bojovný zápas. Chyby sme videli na jednej, aj druhej strane. Domáci ale v tajbrejku hrali lepšie ako my. Takže gratulujem a tešíme sa na play-off.“

Rozhodovali: Sluk Alexander, Tiňo Peter

Počet divákov: 270

Zdroj: svf
Foto: Refoto Zeliznak