SEMIFINÁLE Svidník:Prievidza 0:3

Volejbalisti VK Prievidza sa stali prvými finalistami extraligy mužov. Postup do bojov o zlato potvrdili zverenci Richarda Nemca víťazstvom 3:0 nad TJ Slávia Svidník a rovnakým skóre triumfovali aj v sérii.V druhom semifinále vyhrali hráči VK MIRAD PU Prešov na palubovke VKP Bystrina SPU Nitra 3:2 a v sérii vedú 2:1 na zápasy. Štvrtý zápas je na programe v stredu v Prešove.

 

Úradujúci vicemajster a aktuálny víťaz Slovenského pohára Prievidza sa vo finále sa stretne s víťazom série Nitra – Prešov, Svidník bude hrať o bronz s prehrou z tejto dvojice.

 

Extraliga mužov, semifinále play off, 3. zápas (na 3 víťazstvá)

VK Prievidza – TJ Slávia Svidník 3:0 (13, 21, 25) – konečný stav série 3:0

Rozhodovali: Vaško a Daruľa, 500 divákov.

Prievidza: Kubš 12, Roosewelt 6, Toobal 2, Laane 9, Ludha 14, Marcilio 12, libero Ľ. Nemec (Kudra 1, Šimko 4, Javorčík 1). Tréner: R. Nemec.

Svidník: J. Hriňák 1, Ščerba 10, Majcher 8, Pietrzak 11, Lux 9, Matušovský 4, liberá S. Paňko a Kalužný. Tréner: P. Tholt.

 

Najlepší hráč zápasu (MVP): Braga Da Silva Marcilio (Prievidza)

 

V treťom semifinálovom zápase začali Prievidžania excelentne, prvý sethrali výborne. Svidník pôsobil odovzdane a aj výsledok zodpovedal priebehu (25:13). Druhý set hrali domáci ležérne, čo využili hostia a ťahali set do polovice. Zlepšenou hrou však „Kohúti“ otočili a vyhrávali už 2:0. V treťom Prievidza prestriedala, Svidník využíval chyby a viedol po celý set. Prvý setbal mali hostia 24:20, ale Laane na podaní zostal takmer do víťazného prievidzského konca (27:25). Radosť z výhry však pokazilo zranenie Mareka Ludhu v závere.

 

Richard Nemec, tréner Prievidze: „Je super, že sme vo finále a obhájili domácu neporaziteľnosť. Mali sme trošku problémy v treťom sete, už po prvom išla koncentrácia dole. To bol taký mínusový bod v zápase, ale chalani to zvládli – ukázali, že vedia hrať aj pod stresom, veď prehrávali o 4 body. Sme vo finále a počkáme si na nášho súpera.“

 

Peter Tholt, tréner Svidníka: „V prvom sete sme mali horší nástup, teší ma, že v druhom a treťom začali chalani bojovať a zdvihla sa morálka na ihrisku. V treťom sme mali výhodu, vysoko sme viedli, ale nedokázali z dobrých pozícií bodovať. Nepomohli sme si servisom. Ponaučenie pre mojich hráčov je, že treba v koncovke ustáť tlak súpera, brať aj centimetrové auty a nespoliehať sa, že to bude chyba.“