Košice a Svidník doma zvládli dohrávky, Prievidza a VKP z východu naprázdno

23. novembra 2020 Off Od tjslaviaadministrator

Volejbalová extraliga mužov mala v sobotu na programe dve dohrávky, z trojbodových výhier sa tešili domáce tímy. TJ Slávia Svidník si v zápase 2. kola poradil s VKP Bratislava 3:1, VK KDS-Šport Košice v súboji 6. kola nestratili proti VK OSMOS Prievidza ani set.

Svidník aj Košice majú identickú bilanciu 4 víťazstvá – 3 prehry a posunuli sa pred Rieker UJS Komárno (3-4) na tretiu, respektíve štvrtú priečku. Zhodnú bilanciu (2-5) majú po úvodnej polovici základnej časti aj VKP a Prievidza, ktorým patrí šieste a siedme miesto.

Odvetná časť dlhodobej časti súťaže odštartuje o týždeň v sobotu 28. novembra. Z prvej polovice zostáva dohrať už iba súboj 6. kola medzi ŠŠ Trenčín a lídrom tabuľky VK MIRAD UNIPO Prešov (bilancia 6-0), ktorý museli z piatka odložiť pre karanténu domáceho družstva.

TJ SLÁVIA SVIDNÍK – VKP BRATISLAVA 3:1 (25, 20, -21, 18)
Svidník: Šellong 9, R. Vitko 3, Kozák 13, Matušovský 7, Pietrzak 18, M. Petráš 18, libero M. Vitko (Jurko 0, Gula 1, Gulák 0, Marjov 0). Tréner: P. Tholt.
VKP Bratislava: Malina 4, Prešinský 11, Kostoláni 18, Gergely 8, M. Hukel 11, Zaťko 1, libero Ľ. Nemec (Kraisl 0, Pavličko 0, Demeter 4, Jakubík 0). Tréner: J. Nosek.

Hráči zápasu: Daniel Šellong (Svidník) – Boris Demeter (VKP Bratislava)

„Policajti“ z Bratislavy sa po siedmy raz za sebou, v základnej časti naposledy, predstavili na palubovke súpera a napokon z toho bola piata prehra v ročníku. Svidníčania lepšie zvládli koncovku úvodného setu – hostí k setbalu nepustili a využili svoju tretiu príležitosť.

V druhom a treťom sete sa tiež rozhodovalo v závere – najskôr v prospech domácich, ktorí viedli 2:0 a následne pre Bratislavčanov, ktorí si vynútili štvrté dejstvo. V ňom si tentoraz Slávia utvorila náskok skôr a zápas dotiahla do trojbodového konca.

Po 18 bodov si pripísali na domácej strane univerzál Pietrzak a smečiar Petráš a za hostí univerzál Kostoláni. Poliak Pietrzak sa tiež blysol 6 esami, na bloku sa najviac darilo hosťujúcemu Prešinskému s 8 úspešnými blokmi.

Peter Tholt, tréner Svidníka: „Tak určite sa tešíme z víťazstva. V niektorých činnostiach sme sa vytrápili, ale nahradili sme to v určitých fázach servisom a obranou.“

Jaroslav Nosek, tréner VKP Bratislava: „Priebeh prvého setu ovplyvnil vývoj celého zápasu. Viackrát sme sa dobrou hrou dostali do vedenia, no vzápätí sme veľmi rýchlo prišli o sľubný náskok. V treťom sete sme ustáli koncovku, avšak štvrtý set už bol plne v réžii súpera.“

Radovan Vitko, TJ Slávia Svidník: „Myslím si, že sme dnes proti súperovi boli lepší vo všetkých herných činnostiach, okrem tretieho setu, v ktorom sme zle podávali už od začiatku, tam nám súper odskočil a už sa to nedalo dohnať. V štvrtom sete sme sa však vrátili späť do nášho rytmu a súpera sme rozobrali „do šrubky“.

Rozhodovali: Tiňo Peter, Sluk Alexander