Ôsme kolo patrilo domácim. Tri body získali Prešov, Myjava, Svidník aj VKP!!!

V sobotu bolo na programe kompletné 8. kolo extraligy mužov, v ktorom sa darilo domácim. Ôsme víťazstvo v sezóne dosiahol Prešov, keď v TV zápase na Huste.tv nedaroval ani jeden set Prievidzi, zo siedmeho triumfu sa tešila Myjava (už aj s Marekom Ludhom), keď si poradila s Komárnom 3:1, tretí Svidník zdolal hladko Trenčín 3:0 a VKP v prvom domácom zápase sezóny vyhralo v troch setoch nad Košicami.

Extraliga mužov – základná časť – 8. kolo:
TJ SLÁVIA SVIDNÍK – ŠŠ VOLEJBAL TRENČÍN 3:0 (13, 13, 12)

Svidník: Jurko 1, Kozák 6, Marjov 6, Pietrzak 12, Gula 13, Matušovský 2, libero M. Vitko (Gulák 5, R. Vitko 1, Šellong 2). Tréner: P. Tholt.
Trenčín: Turčáni 9, Baslar 1, Vančo 9, Rendla 4, Billich 1, Hlaváč 0, libero Murgaš (Kán 1, Rosina 0, Volčko 2). Tréner: P. Kalný.

Hráči zápasu: Šimon Gula (Svidník) – Matej Turčáni (Trenčín)

Svidník potvrdil rolu favorita a aj bez svojho lídra Michala Petráša zdolal Trenčín po jasnom priebehu 3:0. Zverenci Petra Tholta zaznamenali piate víťazstvo v sezóne a udržali si tretie miesto. Mladí Trenčania na prvý úspech stále čakajú. Domácich potiahol k víťazstvu smečiar Šimon Gula (13 b., 3 esá), štyri bloky zaznamenal Lukasz Pietrzak. Za Trenčín si po deväť bodov pripísali Matej Turčáni a Adrián Vančo.

Peter Tholt, tréner Svidníka: „Zápas sme mali pod kontrolou, všetci hráči, ktorí boli na ihrisku dnes nesklamali, čo je pre nás do ďalších bojov, ktoré nás čakajú veľmi dobré.“

Peter Kalný, tréner Trenčína: „Ja sa nemám moc k čomu vyjadrovať, to bol náš suverénne najhorší výkon. My sme veľmi limitovaní, no aj tak to bolo hlboko pod naše možnosti, takže z mojej strany veľké sklamanie.“

Šimon Gula, TJ Slávia Svidník: „3 body sú doma, za čo ďakujeme najmä trénerovi.
Keďže menej hrávam som rád, že som dostal šancu v tomto zápase. Aj napriek tomu, že mi to v Trenčíne veľmi nevyšlo, som rád že aspoň zápas doma mi vyšiel.
Dnes to bol celkovo kvalitný výkon, nerobili sme veľa chýb, stále máme čo zlepšovať.
Dôležité však je, že dnes sme vyhrali 3:0, neprispôsobili sme sa ich hre a stále sme si hrali svoju. Podpora z lavičky dnes bola úžasná!“

Rozhodovali: Tiňo Peter, Hudák Ivan

*zápas sa odohral bez divákov*

Zdroj: svf, TJ Slávia Svidník, Refoto Zeliznak