V Ľubovni bez zaváhania

Svidník vyhral na palubovke poslednej Starej Ľubovne 3:0 a dostal sa na tretie miesto tabuľky. Odohral však o jeden zápas viac ako Košice a Prešov. Svidník dosiahol siedme víťazstvo, Ľubovňa prehrala aj svoj dvanásty duel a na konte má len jeden bod.

VKM Stará Ľubovňa – TJ Slávia Svidník 0:3 (-16, -24, -14)

Rozhodovali: M. Smolko a Andrejčák, 120 divákov.
S. Ľubovňa: Maroš Sopko 0, Kandráč 5, Faron 8, Buvalič 8, Peleščák 11, Folvarčík 1, libero Runčák (Pavlík 0, Vislocký 0). Tréner: J. Senko.
Svidník: Matušovský 8, J. Hriňák 1, Ščerba 9, Majcher 4, Pietrzak 12, Lux 16, libero S. Paňko (Suchanič 0, R. Vitko 1, Šellong 1). Tréner: P. Tholt.

Najlepší hráč zápasu (MVP): Michal Ščerba (Svidník)

Ján Senko, tréner S. Ľubovne: „Dnešný zápas jednoznačne potvrdil dominanciu Svidníka na servise. Prvý set sme sa veľmi trápili na prihrávke, v druhom sete sme začali veľmi dobre, dostali sme sa až do šesťbodového náskoku, ale ani ten sme neudržali. Svidník sa svojim podaním dotiahol na 24:24 a set ukončil dvoma esami. V treťom sete si to znova len potvrdil svojim dominantným podaním a my trápením na prihrávke.“

Peter Tholt, tréner Svidníka: „Prvý set sme vyhrali hladko, v druhom nám ušiel začiatok a potom sme to dobiehali. Tretí sme mali pod kontrolou a sme radi, že sme získali tri body. Tešíme sa na stredajší zápas v Košiciach.“

zdroj: svf.sk